رنگ شیشه ای برای انعکاس گرمای خورشید

جیسون بنکسکی، دانشمندی از لابراتوار فیزیک تجربی دانشگاه جان هاپکینز آمریکا، رنگ شیشه‌ای که می‌تواند سطوح فلزی را از گرم شدن بیش از حد در مقابل نور خورشید حفاظت کند، اختراع کرد.
به گفته وی، این اختراع او را می‌توان برای ساختمان‌ها و کشتی‌ها مورد استفاده قرار داد. رنگ جدید اجازه نمی‌دهد سطح آلومینیومی در برابر آفتاب بیش از حد گرم شود و در نتیجه، مدت سرویس‌دهی و کارکرد ساختمان‌ها، وسایل نقلیه مانند کشتی‌ها و غیره را که در ساخت آنها از آلومینیوم استفاده شده، افزایش می‌دهد.


در اکثر موارد، در ترکیب رنگ‌ها، پلیمرها را وارد می‌کنند که آنها تحت تأثیر اشعه ماوراء بنفش تبدیل به پوشش کم آب و زرد می‌شوند و در نهایت خراب می‌شوند. ماده تشکیل دهنده رنگ جدید کاملاً در دسترس و مقرون به صرفه است، چرا که از کربنات پتاسیم و ماسه در ساخت آن استفاده شده است. این ماده جدید در کنفرانس انجمن شیمی آمریکا که در بوستون برگزار شد، معرفی و نشان داده شد.
اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

خواندنی ها

چشم

روح انسان در کجای بدن قرار دارد ؟

روح انسان از دیر باز به عنوان موضوعی اسرار آمیز مورد بحث و جدل بوده است. باور اکثر مردم این است که انسان بجز بُعد جسمانی که فناپذیر است، دارای جنبه ای غیر مادی است که با…
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Friday, 23 August 2019
الجمعة, ۲۱ ذو الحجة ۱۴۴۰
جمعه, ۰۱ شهریور ۱۳۹۸
Copyright © 2009 - 2018 Designed By GOYDA. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.