یک سر و چند شاخ

پنج شاخیک راس گوسفند که به جای 2 شاخ ، پنج شاخ دارد در میان دام های دامدار بافقی زیست می کند.

صاحب این گوسفند سن این بره را یکسال اعلام کرد و افزود: این دام در ابتدا دارای ۶ شاخ بود اما چند روز بعد یکی از شاخ ها در برخورد با یک شی فلزی در آغل شکست .


این مالک در ادامه اضافه کرد: گوسفندانش هر از گاهی که از علوفه غنی باشد در چراگاههای اطراف بافق با گوسفندان کوهی هم چرا می شوند.

صاحب این گوسفند معتقد است که بر اثر جفت گیری مادر این بره با گوسفندان کوهی، شاخ های این حیوان از دو به پنج شاخ افزایش یافته است.

کارشناس امور دام جهاد کشاورزی بافق هم در این خصوص در گفت : احتمال و ادعای مالک بره ی ۵ شاخ را رد نکرد ولی آن را بعید دانست.

مسعود عسکری  این مورد کم نظیر را اختلال زنتیکی عنوان کرد و افزود: از آنجایی که غالب این گوسفندان در محیط های بسته نگهداری می شوند، این احتمال قوی تر است که هم خونی دامها سبب بروز اینگونه پدیده های نادر شده باشد.

علی میرزایی رئیس دامپزشکی بافق هم با نظر مسوول امور دام جهاد کشاورزی هم عقیده است و می گوید: مجموع گوسفندان این دامدار از یک خون و به اصطلاح خواهر و برادرند و این همخونی به طور اتفاقی در پدیده های کم یا بی نظیر خود را نشان می دهد.

 

4.75 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (12 Votes)

خواندنی ها

چشم

روح انسان در کجای بدن قرار دارد ؟

روح انسان از دیر باز به عنوان موضوعی اسرار آمیز مورد بحث و جدل بوده است. باور اکثر مردم این است که انسان بجز بُعد جسمانی که فناپذیر است، دارای جنبه ای غیر مادی است که با…
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 19 June 2019
الأربعاء, ۱۵ شوال ۱۴۴۰
چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
Copyright © 2009 - 2018 Designed By GOYDA. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.