×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 65

پخته شدن بزرگترین آش دنیا درشیراز!

پارک خلدبرین شیرازمیزبان بزرگترین آش جهان!

بزرگترین مراسم اشپزی جهانمردم شیراز نذر پخت بزرگترین آش دنیا را به مناسبت 28 صفر انجام دادند تا شیراز غرق در یاد و عشق به پیامبر (ص) باشد.

شب گذشته شیراز حال و هوایی دیگر داشت و بخش زیادی از این مردم تا صبح به راز و نیاز با پیامبر خود مشغول شدند.

گروه فرهنگی امام هادی(ع) با نذر 63 تن آش سبزی مردم شیراز را به میهمانی پیابر اسلام(ص) دعوت کرد.

 

پارک خلدبرین شیراز از ساعات های اولیه صبح روز گذشته(پنجشنبه) میهمانان زیادی را به خود دید که همگی برای پخت بزرگترین نذری دنیا به دورهم جمع شده بودند.

 

37 دیگ 2.5 تنی برپا و برای هر دیگ نیز چهار نفر مشخص شد، بخار آب محیط را فراگرفت و هر لحظه بر تعداد آشپزان این مجموعه اضافه تر شد تا جایی که از حدود ساعت 16 پنجشنبه فعالیت اصلی شروع پخت آش آغاز شد.

 

گروه های مختلف هر کدام به کاری مشغول شدند اما این جمع با دیگر جمع هایی که همگان سراغ دارند به کلی تفاوت دارد، ایجا کسی خودنمایی نمی کند، کسی برای کسب درآمد کار نمی کند و هرکس که در گوشه و کنار این پاتوق بزرگ در حال کار است و زیر لب دعا می خواند و گهگاهی هم اگر با دقت به به افراد نگاه کنی متوجه گونه های خیس آنها می شوی.

 

"صلوات بر محمد وآل محمد" بر همه چیز مقدم است و چند ثانیه یکبار درخواست صلوات را می شنوی.

 

بیرون از این پاتوق نیز حال و هوایی وجود دارد که سرمای هوا به کلی از یاد مردم رفته و زن و مردم با شوق فراوان نظاره گر فعالیت های داخل این پاتوق هستند.

 

اولین گروه مردمی که برای بازدید از این مجموعه در محل حضور یافتند در ساعت 17 بود که به مردم تا ساعت 21 فضای مقابل این پاتوق که به وسیله داربست از محیط پارک جدا شده بود جمع شدند و در آخر که ساعت حدودسه صبح روز 28 صفر بود که صف مردمی به چندین کیلومتر تبدیل شد.

 

حدود ساعت دو و 30 دقیقه بود که کار هم زدن دیگهای آش به اتمام رسید و در گوشه ای از این پاتوق گروهی دیگر با پوشیدن روپوشی سفید خود را برای توزیع این نذری بزرگ آماده کردند که این کار از ساعت سه و 45 دقیقه آغاز شد.

اما این پایان ماجرا نیست زیرا گروه زیادی از مردم تا ساعت هفت صبح به این صف اضافه شدند تا جایی که آخرین نفری که در این موفق به دریافت این آش نذری شد حدود ساعت 10 صبح روز 28 صفر بود
.

منبع:مهر

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 22 May 2024
الأربعاء, ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۵
چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.