جامعه ای سالم با هفته ای3 روز تعطیلی

 

یحیی جامه، رییس‌جمهور گامبیا، قانون چهار روز کاری در هفته برای کارمندان دولت را تایید کرده، و بدین ترتیب روزهای جمعه نیز به تعطیلات هفتگی اضافه شده است تا به گفته‌ی وی مردم این کشور کوچک در غرب آفریقا بتوانند زمان بیشتری برای عبادت و کشاورزی داشته باشند.
 
جامه در بیانیه‌ای اظهار داشت که این تصمیم در پی خواست مردم گرفته شده است. قانون کوتاه شدن هفته‌ی کاری از یکم فوریه لازم‌الاجرا خواهد بود.
 
با اجرای این قانون هفته‌ی کاری جدید برای کارمندان دولت در گامبیا، از دوشنبه تا پنج‌شنبه خواهد بود و ساعت کاری نیز از 8 صبح تا 6 عصر خواهد بود.
 
در بیانیه‌ی رییس‌جمهور در این باره آمده است: "ترتیبات تازه این امکان را مردم گامبیا خواهد داد تا زمان بیشتری را به عبادت، فعالیت‌های اجتماعی و زراعت اختصاص دهند. به سرِ زمین‌ها بروند تا آنچه را که می‌خوریم پرورش دهند و آنچه را که پرورش داده‌ایم بخورند تا ملتی غنی و سالم داشته باشیم."
 
با وجود آنکه دولت گامبیا سکولار است، اکثریت مطلق مردم این کشور مسلمان هستند. این کشور مقصد مورد علاقه‌ی جهانگردان اروپایی است. یحیی جامه از سال 1994 که در یک کودتای بدون خونریزی موفق به در اختیار گرفتن قدرت شد، در قدرت حضور داشته است.
 
یحیی جامه از جنجالی‌ترین رهبران آفریقاییست. وی در سال 2007 گفته بود که درمان ایدز را با استفاده از جوشانده‌های گیاهی یافته است. این گفته‌ی وی موجب خشم کارشناسان بهداشتی غربی شد که وی را به دادن امید کاذب به بیماران ایدز متهم کردند.
5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Monday, 16 December 2019
الإثنين, ۱۸ ربيع الثاني ۱۴۴۱
دوشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۸

Please publish modules in offcanvas position.