چند دهه زندگی بدون آب و غذا! آیا او فضایی است؟

آیا این یک موجود فضاییست؟

موجود فضاییشاید نباشد، ولی از میان همه ی جانوران روی زمین، این جانور، یعنی خرس آبی (بچه خوک خزه، tardigrade) می تواند بهترین گزینه برای این عنوان باشد. دلیلش آنست که دانشمندان دریافته اند خرس آبی می تواند تا چند دهه بدون آب و غذا زندگی کند، از دماهایی نزدیک صفر مطلق تا بسیار بیش از نقطه ی جوش آب جان به در برد، فشار نزدیک به صفر تا بسیار بالاتر از سطح اقیانوس را برتابد، و از تابش مستقیم پرتوهای خطرناک هم آسیبی نبیند.


توانمندی های بسیار بالای این جانوران "سخت دوست" (اکسترموفیل) برای زنده ماندن، در سال ۲۰۱۱ بیرون از یک شاتل فضایی که در مداری به گرد زمین می چرخید به آزمایش گذاشته شد.

بخشی از دلایل سخت جانی خرس های آبی اینست که این جانوران می توانند دی ان آی خود را بازسازی نموده و محتوای آب بدن خود را پایین آورده و به درصدی ناچیز برسانند. شماری از این خرس های آبی مینیاتوری فرازمینی هم شدند: آن ها سوار بر فضاپیمای روسی فوبوس-گرانت بودند که قرار بود راهی فوبوس، ماه سیاره ی بهرام شود ولی با از کار افتادن یکی از موشک ها، کپسولی که در آن بودند در مدار زمین ماندگار شد و این موجودات هم به زمین بازگشته و زمینی ماندند.

شمار خرس های آبی در بسیاری از بخش های زمین بیشتر از انسان هاست. تصویر بالا، یک ریزنگار الکترونی پررنگ شده است که یک خرس آبی یک میلیمتری را در حال خزیدن روی خزه ها نشان می دهد.

منبع:حوادث

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (6 Votes)

خواندنی ها

چشم

روح انسان در کجای بدن قرار دارد ؟

روح انسان از دیر باز به عنوان موضوعی اسرار آمیز مورد بحث و جدل بوده است. باور اکثر مردم این است که انسان بجز بُعد جسمانی که فناپذیر است، دارای جنبه ای غیر مادی است که با…
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 19 June 2019
الأربعاء, ۱۵ شوال ۱۴۴۰
چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
Copyright © 2009 - 2018 Designed By GOYDA. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.