شاخه گلی برای نشاط و شادابی/خواص دارویی عطر گل ها

گل هاگل ها فقط زیبا نیستند و فقط برای لذت بصری آفریده نشده اند. بو و عطر هر گلی می تواند شادابی و نشاط خاصی به ارمغان بیاورد.

درمان با گل یکی از آسان ترین روش های درمان افسردگی است. گل نماد شادی و شادابی است. درمان با گل علاوه بر این که عوارض کمتری دارد باعث شادابی اطرافیان هم می شود. به نقل از سایت «Readers Digest» درمان با گل، احساس رضایت بخشی در سیستم عصبی و مغز ایجاد می کند که به بقیه اعضای بدن نیز سرایت می کند.

گل رز: گلبرگ ها یا اسانس آن را به آب حمام اضافه کنید. استفاده از مخلوط آن در آب ولرم احساس مثبت و تازگی در ذهن ایجاد می کند.


گل استوقودوس:روغن فرار آن دارای بوی نشاط آور است و برای درمان افسردگی توصیه می شود. کافی است ۲ تا۳ قطره از آن را به آب حمام یا هوای اطراف اضافه کنید.

گل گاوزبان: در فصل گرما حمام کردن با کمی روغن گل گاوزبان یا استشمام عطر آن فرد را شاداب می کند. همچنین افزودن آن به نوشیدنی برای درمان افسردگی موثر است و به فرد کمک می کند تا بهتر فکر کند.

گل خردل: استفاده از این گل برای افرادی که ناامید و افسرده هستند، مفید است.

گل هلو: اسانس آن را به آب آشامیدنی یا آب حمام اضافه کنید. زیرا تاثیر زیادی روی روند سوخت و ساز بدن دارد و همچنین باعث احساس شادی می شود. اسانس این گل برای افرادی که بر اثر افسردگی دچار بی خوابی می شوند مفید است.

گل آفتاب گردان: تنها نگاه کردن به این گل که مستقیماً با خورشید ارتباط داده می شود، باعث ایجاد امید و شادابی می شود.

منبع:خراسان

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 20 July 2024
السبت, ۱۳ محرّم ۱۴۴۶
شنبه, ۳۰ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.