پانزده بلا نتیجه ی سستی در نماز

نمازدرباره ی کاهلی و سستی در نماز و پیامدهای آن در قرآن و روایات هشدارهای بسیار مهمی داده شده است. مانند:

 فَوَيْلٌ لِلْمُصَلِّينَ ﴿٤﴾ الَّذِينَ هُمْ عَنْ صَلَاتِهِمْ سَاهُونَ ﴿٥﴾ سوره ی ماعون

پس واى بر نمازگزاران«4» كه از نمازشان غافل و نسبت به آن سهل‏انگارند . «5»

حضرت فاطمه زهرا (س) فرمود: از پدرم رسول خدا(ص) درباره مردان و زناني که در نمازشان سستي و سهل انگاري مي کنند، سوال کردم. آن حضرت فرمودند: هر زن و مردي که در امر نماز سستي و سهل انگاري کند، خداوند او را به پانزده بلا مبتلا کند:


۱ - خداوند برکت را از عمرش مي گيرد. ۲ - خداوند، برکت را از رزق و روزي اش مي گيرد. ۳ - خداوند سيماي صالحان را از چهره اش محو مي کند. ۴ - هرکاري را که انجام دهد، بدون پاداش خواهد ماند.


۵ - برايش بهره اي از دعاي صالحان نخواهد بود.۶ - دعايش مستجاب نخواهد شد. ۷ - ذليل از دنيا خواهد رفت. ۸ - گرسنه جان خواهد داد.

۹ - تشنه کام خواهد مرد، به طوري که اگر با همه نهرهاي دنيا آبش دهند، تشنگي اش برطرف نخواهد شد. ۱۰ - خداوند، فرشته اي را برمي گزيند تا او را در قبرش ناآرام کند. ۱۱ - قبرش را تنگ گرداند.

۱۲ - قبرش تاريک باشد. ۱۳ - خداوند فرشته اي را برمي گزيند تا او را به صورتش به زمين کشند، درحالي که خلايق به او بنگرند. ۱۴ - مورد محاسبه شديد قرار گيرد. ۱۵ - خداوند به او ننگرد و او را پاکيزه نگرداند و او را عذابي دردناک باشد.


(مسند فاطمة الزهرا (س) ص ۲۳۵)

محمد رضا تقوایی/خراسان(با اضافات از گویدا)

4.6 1 1 1 1 1 Rating 4.60 (5 Votes)

خواندنی ها

چشم

روح انسان در کجای بدن قرار دارد ؟

روح انسان از دیر باز به عنوان موضوعی اسرار آمیز مورد بحث و جدل بوده است. باور اکثر مردم این است که انسان بجز بُعد جسمانی که فناپذیر است، دارای جنبه ای غیر مادی است که با…
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 20 July 2019
السبت, ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۰
شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۸
Copyright © 2009 - 2018 Designed By GOYDA. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.