ما با مردم برزیل هم دردیم؛موج حراج بیت المال و جمشید بسم الله های فوتبال

مبلغ قرارداد بازیکناناین روزها مردم برزیل در اعتراض به مبالغ هنگفتی که دولت این کشور برای برگزاری جام کنفدراسیون ها هزینه کرد و همچنین مبلغی که باید هزینه ی برگزاری جام جهانی در سال آینده کند به خیابان ها می آیند و راهپیمایی و تظاهرات می کنند.

آنها از دولت می خواهند به جای صرف هزینه های بسیاربالا برای برگزاری مسابقات فوتبال ، این مبالغ را برای بهبود وضعیت بهداشت،آموزش،اشتغال زایی،فقر زدایی و سایر امور مهمتر از فوتبال اختصاص دهد.

حالا از برزیل به کشور خودمان برگردیم!

الحمدلله مردم ما این روزها – البته طبق نظر صداوسیما و سیاسیون و رئیس جمهور منتخب – خوشحال و سرحالند و با توجه به چند رویداد مهم چون حماسه ی سیاسی حضور در انتخابات،و موفقیت های ورزشی چون صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی –همان جامی که مردم کشور میزبان از برگزاری اش با این هزینه ها ناراضی اند – و موفقیت های تیم ملی والیبال در لیگ جهانی به گونه ای احساس پیروزی و غرور ملی دارند.

اما در سایه ی این ماجراهای غرورآفرین یک بازی تکراری و تلخ در مقابل چشمان مردم در حال انجام است!

فصل نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال کشور است و بازهم تیم های دولتی و شبه دولتی و ابرمدیرهای سرخابی و سایرین  برای صید شاه ماهی های ستاره دار دریای فوتبال از هیچ کوششی فرو گذار نمی کنند. و آنچه باز انگار صاحب و حساب کتاب ندارد بیت المال مسلمین است که بازهم مثل سالیان قبل در اختیار مدیران فوتبالی قرار می گیرد تا ستاره و ماه و آفتاب جذب کنند!

بازیکنانی که در سال گذشته با مبالغ نجومی (اینجا) و خودروهای خارجی جذب شده اند و البته اکثر آنها کمترین موفقیتی هم حاصل نکرده اند باز بر موج حراج بیت المال سوارند و قیمت ساق های خود را چون جمشید بسم الله های بازاردلار با دلالی و چانه زنی بالا و بالا و بالاتر می برند. بالاتر از ستاره! و انگار امسال مدیران  فوتبالی عنان گسیخته تر و با کیسه ی شل تر و جیب پرتر به مثلا ستاره های فوتبال از کیسه ی خلیفه خراج و از بیت المال سواری می دهند.

و هر چه هم ما فریاد بنویسیم که از این هزینه های غیرضروری بکاهید و بر سرانه ی بهداشت و بیمه و آموزش و اشتغال زایی و ازدواج جوانان و ...بیفزایید باز همان حکایت گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ی من ،آنچه جایی نرسد البته فریاد من است تکرار می شود و شاید هم مسئولان زیر لفظی برای ما بگویند که:

ای مگس عرصه ی سیمرغ نه جولانگه توست

عرض خود می بری و زحمت ما می داری!

اما ما به دنبال حق و عدالتیم و حق را باید گفت و نباید آن را به زیر لحاف نهفت.

آری ما با مردم برزیل در اعتراض به هزینه های بسیاربالا در فوتبال و غفلت از امور بسیار مهمتر دیگر هم دردیم .

رحمان زارع

BMW X6 اشک دیده ی من و خون دل شماست

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

خواندنی ها

چشم

روح انسان در کجای بدن قرار دارد ؟

روح انسان از دیر باز به عنوان موضوعی اسرار آمیز مورد بحث و جدل بوده است. باور اکثر مردم این است که انسان بجز بُعد جسمانی که فناپذیر است، دارای جنبه ای غیر مادی است که با…
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Monday, 19 August 2019
الإثنين, ۱۷ ذو الحجة ۱۴۴۰
دوشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
Copyright © 2009 - 2018 Designed By GOYDA. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.