ما با مردم برزیل هم دردیم؛موج حراج بیت المال و جمشید بسم الله های فوتبال

مبلغ قرارداد بازیکناناین روزها مردم برزیل در اعتراض به مبالغ هنگفتی که دولت این کشور برای برگزاری جام کنفدراسیون ها هزینه کرد و همچنین مبلغی که باید هزینه ی برگزاری جام جهانی در سال آینده کند به خیابان ها می آیند و راهپیمایی و تظاهرات می کنند.

آنها از دولت می خواهند به جای صرف هزینه های بسیاربالا برای برگزاری مسابقات فوتبال ، این مبالغ را برای بهبود وضعیت بهداشت،آموزش،اشتغال زایی،فقر زدایی و سایر امور مهمتر از فوتبال اختصاص دهد.

حالا از برزیل به کشور خودمان برگردیم!

الحمدلله مردم ما این روزها – البته طبق نظر صداوسیما و سیاسیون و رئیس جمهور منتخب – خوشحال و سرحالند و با توجه به چند رویداد مهم چون حماسه ی سیاسی حضور در انتخابات،و موفقیت های ورزشی چون صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی –همان جامی که مردم کشور میزبان از برگزاری اش با این هزینه ها ناراضی اند – و موفقیت های تیم ملی والیبال در لیگ جهانی به گونه ای احساس پیروزی و غرور ملی دارند.

اما در سایه ی این ماجراهای غرورآفرین یک بازی تکراری و تلخ در مقابل چشمان مردم در حال انجام است!

فصل نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال کشور است و بازهم تیم های دولتی و شبه دولتی و ابرمدیرهای سرخابی و سایرین  برای صید شاه ماهی های ستاره دار دریای فوتبال از هیچ کوششی فرو گذار نمی کنند. و آنچه باز انگار صاحب و حساب کتاب ندارد بیت المال مسلمین است که بازهم مثل سالیان قبل در اختیار مدیران فوتبالی قرار می گیرد تا ستاره و ماه و آفتاب جذب کنند!

بازیکنانی که در سال گذشته با مبالغ نجومی (اینجا) و خودروهای خارجی جذب شده اند و البته اکثر آنها کمترین موفقیتی هم حاصل نکرده اند باز بر موج حراج بیت المال سوارند و قیمت ساق های خود را چون جمشید بسم الله های بازاردلار با دلالی و چانه زنی بالا و بالا و بالاتر می برند. بالاتر از ستاره! و انگار امسال مدیران  فوتبالی عنان گسیخته تر و با کیسه ی شل تر و جیب پرتر به مثلا ستاره های فوتبال از کیسه ی خلیفه خراج و از بیت المال سواری می دهند.

و هر چه هم ما فریاد بنویسیم که از این هزینه های غیرضروری بکاهید و بر سرانه ی بهداشت و بیمه و آموزش و اشتغال زایی و ازدواج جوانان و ...بیفزایید باز همان حکایت گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ی من ،آنچه جایی نرسد البته فریاد من است تکرار می شود و شاید هم مسئولان زیر لفظی برای ما بگویند که:

ای مگس عرصه ی سیمرغ نه جولانگه توست

عرض خود می بری و زحمت ما می داری!

اما ما به دنبال حق و عدالتیم و حق را باید گفت و نباید آن را به زیر لحاف نهفت.

آری ما با مردم برزیل در اعتراض به هزینه های بسیاربالا در فوتبال و غفلت از امور بسیار مهمتر دیگر هم دردیم .

رحمان زارع

BMW X6 اشک دیده ی من و خون دل شماست

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 27 November 2021
السبت, ۲۱ ربيع الثاني ۱۴۴۳
شنبه, ۰۶ آذر ۱۴۰۰

Please publish modules in offcanvas position.