شهادت زن با حجاب با هجده ضربه ی چاقو در دادگاه آلمانی/ تجارت زن و حقوق بشر غربی

زنان شهیددر غرب زنانی که بخواهند بعنوان یک زن در جامعه زندگی کنند نمی توانند حقوق خود را مطالبه کنند؛ مروه شربینی جزو همان زنانی است که می خواست یک زن باشد و بعنوان یک زن زندگی کند و در مقابل ظلمی که به او شده بود حقش را با کشته شدن دادند.

ذیل شعارهای تساوی حقوق زن و مرد، یک زن می‌تواند هر گونه شغل و فعالیتی را داشته باشد؛ بچه‌های خودش را در مهدکودک‌ها رها کند و هر قدر دلش می‌خواهد پله‌های ترقی را طی کند، روابط آزاد پیش از ازدواج و پس از ازدواج برای وی امکان‌پذیر است، اما تنها یک استثنا وجود دارد: او نمی‌تواند یک زن باشد!


مارلين فرنج در کتاب « جنگ عليه زنان» اعتراف مي کند که « صنعت استفاده جنسي از زن » نخستين بار توسط بانک جهاني و صندوق بين المللي پول و آژانس توسعه بين المللي آمريکا برنامه ريزي و حمايت شد.»

اين مسئله بيانگر اين مهم است که ثبات ثروت و قدرت ، مستلزم همراهي اين دو در مسائلي است که پايه هاي قدرت و ثروت آن دو را مستحکم مي کند. برکسي پوشيده نيست که تجارت انسان و صنعت استفاده جنسي از زن ، يکي از عوامل تخديري و درآمد زايي جهان کنوني و حتي بالاتر از تجارت اسلحه و مواد مخدر قرار دارد.
مروه شربینی زن مصری که برای حفظ حجاب در کشور آلمان آنهم داخل دادگاه با 18 ضربه چاقو در سال 2009 به شهادت رسید؛ شربینی چندی پیش از شهادتش، به دادگاهی مراجعه کرده و از آلکس دبلیو، که یک روس با ریشه‌های آلمانی که در است، را متهم به این کرد که «زمانی که در پارک با پسرش بازی می‌کرده، آلکس دبلیو او را مورد توهین قرار داده و بخاطر حجاب مروه او را تروریست و فاحشه اسلامی خطاب کرده‌است». دادگاه شکایت شربینی را پذیرفته و آلکس را محکوم به پرداخت ۷۵۰ یورو کرد. آلکس دبلیو این حکم را نپذیرفت و تقاضای تجید نظر نمود.
در حین برگزاری جلسه دادگاه تجدید نظر در یک دادگاه درجه دو در شهر درسدن، فرد آلمانی در جلوی چشمان قاضی، ماموران پلیس و سایر حاضرین به شربینی حمله کرده و با ضربات چاقو وی را که سه ماهه باردار بود از پا در آورد و همسر این زن و مرد دیگری را زخمی کرد.


بی تفاوتی پلیس در موقع حمله آلکس دبلیو به مروه شربینی وقتی جالب می شود که در حین ضربات آلکس به مروه شوهر وی برای نجات همسرش به طرف او می شتابد که توسط پلیس آلمان مورد تیراندازی قرار می گیرد و پس از آن شوهرش با وضعیتی بحرانی در بیمارستان بستری گردید. برخی تیراندازی پلیس آلمان به وی را از روی اشتباه دانسته اند.

این در حالی است که فرزند خردسال سه ساله شربینی که شاهد این ماجرای خونبار و شهادت مادرش با ضربات چاقو بوده است، برای معالجه تحت نظر روانشناس است.

مروه الشربینی که بخاطر حفظ حجاب مظلومانه در دادگاه و جلوی چشمان پلیس به شهادت رسید به شهیده حجاب معروف شد.

مروه الشربینی سال 1977 در شهر اسکندریه مصر متولد شد. پدر و مادرش هر دو شیمیدان بودند و در سال 1995 توانست از کالج انگلیسی دختران فارغ‌التحصیل گردد.

وی از سال 2002 به همراه شوهرش به آلمان رفتند و در ابتدا در شهر برمن و از سال 2008 در شهر درسدن ساکن شدند.

همسرش وابسته فرهنگی مصر در یکی از دانشگاه‌های آلمان بود و با استفاده از بورس تحصیلی در رشته مهندسی ژنتیک مشغول تحصیل بود و جهت انجام پایان نامه دکترای خود همراه مروه به آلمان آمده بود.

تشییع جنازه مروه شربینی در مصر برگزار شد و در این تشییع جنازه هزاران مصری و حتی چند تن از وزیران دولت مصر مشارکت کردند. این تظاهرات سرانجام به تظاهرات اعتراضی تبدیل شد که با دخالت و برخورد پلیس مواجه شد.

در مصر واکنش نسبت به کشته شدن مروه متفاوت بوده و شربینی "شهیده حجاب" نام گرفت. و از آن پس شربینی مبدل به نمادی برای تظاهرات کنندگان در اعتراض به آنچه "اسلام‌ستیزی در غرب" می‌دانند شد.

برادر مروه در مصاحبه‌ای اعلام کرد که وای به روزی که چنین حادثه‌ای برای یک اروپایی رخ می‌داد، در آن صورت بود که دولت آلمان و کشورهای اروپایی جنجالی بسیار بزرگ در سراسر دنیا به راه می‌انداختند، ولی در برابر این جنایت تروریستی مهر سکوت بر لب زدند.

دادگاه قاتل مروه شربینی در سه جلسه برگزار شد و در نهایت قاتل وی به دلیل اقدام به قتل، به حبس ابد محکوم شد.


بعد از این ماجرا مجله « فوکوس» آلمان فاش کرد : «آليکيس دبيلو» نژاد پرست 28 ساله آلماني، قبل از ورود به دادگاه « لوندس کريچ» در شهر « درسلان» در شرق آلمان از تصميمش به قتل « مروه الشربيني » خبر داده بود.

"عبدالعزيز حامد" سردبير روزنامه مصري "الشروق" در سرمقاله‌اي نوشت: اگر قرباني این حادثه در آلمان يك يهودي بود در جهان غوغايي به پا مي‌شد.

وي در اين مقاله تصريح كرد: چيزي كه مي‌خواهيم فقط مقداري توجه به كشته شدن يك مادر جوان بي‌گناه به دست يك افراط‌گر متعصب است.

يكي از سايت‌هاي خبري مصري نيز نوشت: فقط تصور كنيد اگر وضعيت معكوس مي‌شد و قرباني اين حادثه يك غربي كه در يك جايي از جهان و يا-خدايي نكرده- در خاورميانه توسط يك مسلمان چاقويي خورده باشد در آن صورت بازي به چه صورتي دنبال مي‌شد. همچنين در ادامه واكنش به اين جنايت وحشيانه اتحاديه داروسازان مصري به دليل آنكه مروه الشربيني خود يك داروساز بوده خواستار تحريم داروهاي آلماني شدند.

11 تیر ماه چهارمین سالگرد شهادت این «شهیده حجاب» است.


خبرنامه دانشجویان ایران

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 22 May 2024
الأربعاء, ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۵
چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.