کشور بد برای زنان

 

 هندی ها، جز اولین کشورهایی بودند که یک زن را به نخست وزیری برگزیدند و این زنان نیز گاه طولانی ترین مدت زمانی را که یک زن در مقام ارشد دولتی می تواند داشته باشد، عهده دار بودند.
به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی بی بی سی موسسه تامسون رویترز اعلام کرده است اوضاع زنان در این کشور را میتوان از عربستان سعودی نیز بدتر دانست. بر اساس آمار، بهترین کشور در میان کشورهای بزرگ اقتصادی در دنیا کانادا است. مسائلی مانند ازدواج در سنین کم، برده داری داخلی یا سقط جنین انتخابی جنین هایی که جنسیت آنان دختر تشخیص داده شده است، عواملی هستند که به صورت معیار در این بررسی به کار رفته و هند را بدترین کشور برای زنان در آورده است.
 
در سال دو هزار و ده، پنجاه و شش هزار زن در زمان زایمان جان باخته اند. در همان سال، چهل و چهار و نیم درصد از دختران زیر هجده سال به ازدواج واداشته شده بودند. بدتر اینکه پنجاه و دو درصد از زنان این کشور بر این باورند که کتک خوردن آنان از شوهرانشان توجیه پذیر است.
 
آمار این موسسه همچنین نشان می دهد تبعیض جنسیتی در هند، فقط مربوط به نقاط فقیر و محروم نمی شود و در بیشتر نقاط این کشور حتی شهرهای بزرگ نیز به چشم می خورد ولی این نابرابری در نقاط روستایی بیش از دیگر نقاط به چشم می خورد.
 
جالب اینکه هندی ها، جز اولین کشورهایی بودند که یک زن را به نخست وزیری برگزیدند و این زنان نیز گاه طولانی ترین مدت زمانی را که یک زن در مقام ارشد دولتی می تواند داشته باشد، عهده دار بودند.
3.5 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (2 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Friday, 24 May 2024
الجمعة, ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۵
جمعه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.