نامه كودكان براي نصيحت امام خميني !

نامه كودكان براي نصيحت امام خميني !

یک دانش آموز کلاس پنجم نیشابوری به نمایندگی از طرف هم کلاسی هایش نامه ای صمیمی با صفای کودکانه خطاب به امام نوشت و رهبر انقلاب به این نامه جوابی خواندنی داده اند.

در بخشی از نامه کودکان دانش آموز نیشابوری خطاب به امام آمده است : ما می خواستیم همان طور که در کتاب تعلیمات دینی و اخلاق کلاس پنجم بود نامه ای به شما بنویسیم و مانند امام محمد تقی (ع) که فرماندار سیستان را نصیحت کرده بود شما را نصیحت کنیم

اما متوجه شدیم که این کار اشتباه بزرگی است و گناه دارد چون شما خود شخصی بزرگ و با تقوا و پرهیزگارید و در برابر قدرت های شرق و غرب ایستادگی نموده اید و با قدرت های شیطانی در حال مبارزه هستید در حالی که ما کودکانی هستیم که شاید حتی دست چپ و راستمان را از یکدیگر تشخیص نمی دهیم پس چگونه خود را راضی کنیم که شما را نصیحت نمائیم . این دانش آموزان در ادامه برای امام آرزوی صحت و سلامتی کردند.

امام خمینی نیز در حاشیه این نامه در پاسخی تاکید کردند : فرزندان عزیز خوبم چه خوب بود که نصیحتی را که در نظر داشتید می نوشتید ، ما همه محتاج به نصیحت هستیم و نصیحت شما عزیزان بی غرضانه و از روی صفای قلب است .

ایشان در پاسخ به نامه کودکان دانش آموز سیستانی ادامه دادند : اکنون به عنوان پدر پیری شما عزیزان را نصیحت می کنم که در تحصیل علم و فراگرفتن دانش و اخلاق و کردار نیکو کوشا باشید که افراد متعهد و  سودمندی برای اسلام بزرگ و میهن عزیزتان باشید خداوند یار و نگهدارتان باشد.

1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)

خواندنی ها

چشم

روح انسان در کجای بدن قرار دارد ؟

روح انسان از دیر باز به عنوان موضوعی اسرار آمیز مورد بحث و جدل بوده است. باور اکثر مردم این است که انسان بجز بُعد جسمانی که فناپذیر است، دارای جنبه ای غیر مادی است که با…
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 19 June 2019
الأربعاء, ۱۵ شوال ۱۴۴۰
چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
Copyright © 2009 - 2018 Designed By GOYDA. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.