نامه كودكان براي نصيحت امام خميني !

نامه كودكان براي نصيحت امام خميني !

یک دانش آموز کلاس پنجم نیشابوری به نمایندگی از طرف هم کلاسی هایش نامه ای صمیمی با صفای کودکانه خطاب به امام نوشت و رهبر انقلاب به این نامه جوابی خواندنی داده اند.

در بخشی از نامه کودکان دانش آموز نیشابوری خطاب به امام آمده است : ما می خواستیم همان طور که در کتاب تعلیمات دینی و اخلاق کلاس پنجم بود نامه ای به شما بنویسیم و مانند امام محمد تقی (ع) که فرماندار سیستان را نصیحت کرده بود شما را نصیحت کنیم

اما متوجه شدیم که این کار اشتباه بزرگی است و گناه دارد چون شما خود شخصی بزرگ و با تقوا و پرهیزگارید و در برابر قدرت های شرق و غرب ایستادگی نموده اید و با قدرت های شیطانی در حال مبارزه هستید در حالی که ما کودکانی هستیم که شاید حتی دست چپ و راستمان را از یکدیگر تشخیص نمی دهیم پس چگونه خود را راضی کنیم که شما را نصیحت نمائیم . این دانش آموزان در ادامه برای امام آرزوی صحت و سلامتی کردند.

امام خمینی نیز در حاشیه این نامه در پاسخی تاکید کردند : فرزندان عزیز خوبم چه خوب بود که نصیحتی را که در نظر داشتید می نوشتید ، ما همه محتاج به نصیحت هستیم و نصیحت شما عزیزان بی غرضانه و از روی صفای قلب است .

ایشان در پاسخ به نامه کودکان دانش آموز سیستانی ادامه دادند : اکنون به عنوان پدر پیری شما عزیزان را نصیحت می کنم که در تحصیل علم و فراگرفتن دانش و اخلاق و کردار نیکو کوشا باشید که افراد متعهد و  سودمندی برای اسلام بزرگ و میهن عزیزتان باشید خداوند یار و نگهدارتان باشد.

1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 13 July 2024
السبت, ۰۶ محرّم ۱۴۴۶
شنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.