کف قراردادمرغ ها!

 

گویدا:مرغگویدا : این روزها قیمت مرغ هم مثل بازیکنان فوتبال کهکشانی شده است.

شاید وقتی مرغ ها دیدند بازیکنان آماتور فوتبال ما پول کهکشانی می گیرند و قراردادهای میلیلردی می بندند به آنها برخورد که معمولا بر سر سفره ی مردم باشند و قیمتشان یک چندم گوشت مضر قرمز باشد.

 

خلاصه مرغ ها با هم قرار گذاشتند که کف قراردادشان شش هزار تومان باشد و باز جای شکرش باقی ست که کف قرارداد مرغ ها 350میلیون تومان نشده است!

هرچند مسئولان بلافاصله برای رعایت کف قرارداد مرغ ها ، دست به دامان واردات شدند و کشتی کشتی مرغ ریختند کف بازار! اما اتحادیه ی مرغ ها باز هم کف قرارداد را بالاتر برد و به هفت هزار تومان رساند. این در حالی ست که برخی می گویند : دست های پشت پرده در افزایش کف قرارداد مرغ ها بسیارفعال بوده اند.

برخی تحلیل گران سیاسی معتقدند گرسنگی سبب افزایش کف قراردادها شده است.آنها می گویند برخی از حروف الفبا که نمی شود نامشان را کاملا نوشت!، کشتی کشتی کنجاله های مرغ ها را روی آب های خلیج فارس نگه داشته اند تا به مرغ ها گرسنگی دهند تا سقف ها رعایت نشود و شاید ملت حالا که از تحریم های نفتی و غیر نفتی داغ نخورده اند از فشارگرانی مرغ ها جوش بیاورند تا مگر آن دست های پشت پرده به منافع دوگانه ی خود برسند. گویا برخی ها هم که از حضور هفت ماهه ی کشتی ها روی آب ها باخبرند انگار نه برای بستن تنگه ی هرمز که برای بستن بار مالی شان کاری به بازار مرغی ندارند.

اما چرا مرغ نخوریم؟

 ما که به نخوردن انواع گوشت های خوشمزه ی بوقلمون و بلدرچین و سایر جک و جانوران پرنده نوع عادت کرده ایم  بهتر است لیگ مرغ ها را تحریم کرده و دیگر در دیگ هایمان مرغ ها را با این همه منت راه ندهیم تا دست های پشت پرده و کشتی های روی آبشان داغ رو سیاهی بر پیشانی شان خورده شود و شاید به همت ما تماشاگران  لیگ مرغ های نپخته و نخورده کمی کف قراردادها آب برود و باز ستاره های سفره های مهمانی قابل دسترسی شوند.

 

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

خواندنی ها

چشم

روح انسان در کجای بدن قرار دارد ؟

روح انسان از دیر باز به عنوان موضوعی اسرار آمیز مورد بحث و جدل بوده است. باور اکثر مردم این است که انسان بجز بُعد جسمانی که فناپذیر است، دارای جنبه ای غیر مادی است که با…
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 19 June 2019
الأربعاء, ۱۵ شوال ۱۴۴۰
چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
Copyright © 2009 - 2018 Designed By GOYDA. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.