آغاز سال تحصیلی و لباس فرم مدارس

 

آغاز سال تحصیلی و لباس فرم

گویدا:پوشیدن لباس  در مدارس دخترانه از اوایل انقلاب با فرم روپوش بلند یک رنگ که معمولا رنگ های غیرتند دارند با مقنعه های سفید یا مشکی و رنگ های تقریبا تیره جا افتاد. این فرم در مدارس دخترانه علاوه بر حفظ حجاب و عفاف دختران دانش آموز ، سبب می شد دانش آموزان فقیر و غنی چندان در ظاهر لباس با هم تفاوت نداشته باشند که این امر هم به جای خود کار پسندیده و درستی بود.

لباس فرم مدارس

اما مدارس پسرانه روند دیگری داشت. پسرها هر لباسی که دوست داشتند می پوشیدند و

مدل های مختلف لباس های ایران و خارجی در یک کلاس دیده می شد. حتی مدل هایی که با فرهنگ و اصول اخلاقی ما چندان سنخیت نداشتند در مدارس مورد استفاده قرار می گرفت.

تا اینکه از چند سال پیش پوشیدن لباس فرم در مدارس پسرانه هم الزامی شد.این مسئله همچون لباس فرم دختران کار درستی بود و همان حسن ها را داشت به علاوه اینکه لباس ها دوخت داخل است و سبب ایجاد کار و حمایت از کارگر داخلی است.

اما یک نکته ی اشتباه در این روند وجوددارد و آن ضعف این است که در آغاز هر سال تحصیلی لباس فرم مدارس تغییر می کند. مثلا مدرسه ای که سال گذشته پیراهن سفید و شلوار مشکی فرمش بوده تصمیم می گیرد برای سال جدید پیراهن آبی و شلوارکرم را فرم کند و با این اتفاق دانش آموزان هر مدرسه ای مجبورند لباس سال قبلشان را حتی اگر کاملا سالم و قابل استفاده باشد کنار بگذارند و به فرم جدید رو آورند و این عمل با دستور قناعت و عدم اسراف در دین مبین اسلام منافات دارد. اینگونه به دانش آموز اسراف هم تعلیم داده می شود.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (5 Votes)

خواندنی ها

چشم

روح انسان در کجای بدن قرار دارد ؟

روح انسان از دیر باز به عنوان موضوعی اسرار آمیز مورد بحث و جدل بوده است. باور اکثر مردم این است که انسان بجز بُعد جسمانی که فناپذیر است، دارای جنبه ای غیر مادی است که با…
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Sunday, 16 June 2019
الأحد, ۱۲ شوال ۱۴۴۰
یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
Copyright © 2009 - 2018 Designed By GOYDA. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.