كارنامه 73 سال پيش يك دانش آموز + عكس

كارنامه 73 سال پيش يك دانش آموز + عكس

به گزارش گروه خواندني هاي گويدا ، خبرآنلاین نوشت: طبق اطلاعاتی که در بالای برگه این دانش‌آموز آمده، چنین برمی‌آید که این برگ کاغذ مربوط به فردی به نام امین اعظمی فرزند فرج اله بوده که در کلاس اول دبستان دولتی فرخی سنگسر قدیم درس می‌خوانده است.

كارنامه

تاریخی که در برگه درج‌شده 12 آذرماه 1321 را نشان می دهد که مربوط به 73 سال پیش است. علاوه بر تاریخ نوبت تحصیل یعنی ثلث اول نیز در برگه درج‌شده است.

 

این‌ها تنها اطلاعاتی است که در این برگه قابل‌فهم و خواندن بود زیرا بقیه نوشته‌های کاغذ که مشخص نیست مشق نوشته یا برگه امتحانی بوده به خط خاصی نوشته‌شده و قابل‌فهم و رمزگشایی نبود. نوشته‌های برگه خطوطی است که نه‌تنها برای افراد امروزی نامفهوم است بلکه با ارائه این برگه به چند نفر از قدیمی‌های مهدی‌شهر آنها نیز قادر به خواندن نوع خط آن نبودند.

با ارائه این سند به سید علی متولیان از قدیمی‌ترین معلمان مکتب‌خانه در مهدی‌شهر که از سال 1328 در مکتب‌خانه‌ها درس می‌داده است، وی نیز فقط برخی از حروف و قسمت‌ها را توانست بخواند و قادر به خواندن کامل این خطوط نبود.

این مکتب دار قدیمی به خبرنگار مرآت گفت: احتمالاً این نوشته باید یک نوع خط ابتکاری و تلفیقی از چند نوع خط باشد و بر همین اساس از آن تصویر برداشته‌شده است. وی که حدس می‌زد این‌یک برگه امتحانی بوده باشد تصریح کرد: با توجه به اینکه نام دانش‌آموز و ثلث اول در برگه درج‌شده احتمال می‌رود که این‌یک برگه امتحانی بوده باشد. درهرصورت نوشته‌های این برگه هر چه که باشد با توجه به قدمت آن و نوع خطوط آن ممکن است برای بسیاری جالب‌توجه باشد.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 29 May 2024
الأربعاء, ۲۱ ذو القعدة ۱۴۴۵
چهارشنبه, ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.