آهنگ ماندگار و پخش های نابجا

 

موسیقی ماندگار    رمز گشایی پس از پانصد سال با سی سال تلاش  

 

گویدا: عبدالقادر مراغه ای در دو کتاب مقاصدالاحان و جامع الحان آهنگی دارد که با حروف ابجد نوشته شده است. پژوهشگران ایرانی و خارجی بسیاری سالها برای رمز گشایی از  این آهنگ ها وقت گذاشته اند اما هیچ کدام نتوانسته اند آن را رمز گشایی کنند. فرهاد فخرالدینی موسیقیدان ایرانی تنها کسی است که بالاخره پس از سی سال تلاش و بررسی آن نوشته ها توانسته  آنها را رمز گشایی کند.

فخرالدینی در ساخت موسیقی  تیراژ ابتدایی سریال امام علی علیه السلام از آن نوشته ها و سروده ی مراغه ای بهره برده است.

آهنگ سریال امام علی یکی از به یاد ماندنی ترین و استثنایی ترین موسیقی های ساخته شده در کشورماست که معنویت خاصی دارد و شنیدن آن ناخودآگاه شخصیت امام علی علیه السلام را در ذهن مجسم می سازد. این آهنگ خاص با توجه به پخش هایی که از صداوسیمای جمهوری اسلامی داشته به نوعی مخصوص و ویژه ی یکی دو موضوع خاص شده است؛ یکی برای مراسم مذهبی مربوط به معصومین علیهم السلام و دیگری هم برای پخش روی تصاویر امام جامعه و مقام ولایت حضرت آیت الله خامنه ای. و بحق این موسیقی شایسته ی همین موارد است و نباید در دیگر جا بویژه در موارد غیر معنوی مورد استفاده قرار گیرد.

حال با این اوصاف که گفته شد متاسفانه شاهد هستیم این موسیقی ویژه و ماندگار  در شبکه ی ورزش بر روی تصاویر ورزشکاران المپیکی پخش می شود. هر چند ورزشکاران برای کشور افتخار آفرینی کرده اند اما نباید این موسیقی ویژه و ماندگار را با مصارفی اینچنینی از مقام و مرتبه ی خود پایین آورد.

بهتر است مسئولان و برنامه سازان شبکه ی ورزش و برنامه ی ورزشی میدان برای پخش افتخارات قهرمانان از آهنگ های ورزشی و موسیقی های مخصوص این پیروزی ها که اتفاقا بسیار هم هستند، استفاده کنند.

رحمان زارع

 

 

4.75 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (4 Votes)

خواندنی ها

چشم

روح انسان در کجای بدن قرار دارد ؟

روح انسان از دیر باز به عنوان موضوعی اسرار آمیز مورد بحث و جدل بوده است. باور اکثر مردم این است که انسان بجز بُعد جسمانی که فناپذیر است، دارای جنبه ای غیر مادی است که با…
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Friday, 23 August 2019
الجمعة, ۲۱ ذو الحجة ۱۴۴۰
جمعه, ۰۱ شهریور ۱۳۹۸
Copyright © 2009 - 2018 Designed By GOYDA. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.