وضع تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پایگاه تحلیلی مشهور فارین پالیسی در گزارشی نوشت: به محض آزادی زندانیان آمریکایی که در ایران در بند بودند، واشنگتن تحریمهای جدیدی را علیه تهران وضع کرد. 

این گزارش افزود: واشگتن، تنها چند ساعت پس از کامل شدن روند تبادل زندانیان و تنها یک روز بعد از لغو تحریمهای اقتصادی علیه ایران، دور تازه تحریمهای خود علیه 11 فرد و نهاد ایرانی اعمال کرد.

 

فارین پالیسی نوشت: این اقدام برای دیپلماسی طوفانی ایران و آمریکا که به تازگی بر سر یک زمینه مشترک به بهبود دیپلماسی پرداخته بودند یک درام است. با این حال یک مقام آمریکایی میگوید که تحریمهای جدید به خاطر نقض قطعنامه های شورای امنیت مربوط به برنامه موشکی ایران است به به خاطر برنامه هسته ای ایران. 

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا یک شنبه به اعمال تحریم‌های موشکی علیه ایران اشاره کرد و گفت واشنگتن برای تأمین امنیت خود و متحدانش به این اقدامات ادامه می‌دهد. 

وزارت خزانه داری آمریکا شب گذشته با صدور بیانیه‌ای از افزودن نام شرکت‌ها و افراد جدید به فهرست تحریم‌های ایران به واسطه ارتباط با برنامه موشکی ایران خبر داد.

این تحریم‌ها قرار بود دو هفته قبل اعمال شوند، اما واشنگتن به دلیل آنچه نگرانی از بر هم خوردن توافق تبادل زندانیان اعلام شد، از آن‌ها عقب‌نشینی کرد.

تحریم‌های جدید در حالی اعلام شده‌اند که هواپیمای حامل زندانیان آمریکایی ساعتی قبل ایران را ترک کرد. 

 

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 29 May 2024
الأربعاء, ۲۱ ذو القعدة ۱۴۴۵
چهارشنبه, ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.