ميزان كشفيات ترياك و ارزش ريالي آن

ميزان كشفيات ترياك و ارزش ريالي آن

غلامرضا انبارلويي در مطلبی با عنوان « تميزكاري 20 هزار ميليارد تومان پول كثيف » در روزنامه رسالت نوشته: ميزان كشفيات مواد مخدر كه يك سوم ميزان كشف شده هم نيست در سال 93 حدود 1000 تن به شرح زير است: ناجا 444 تن، واجا 45 تن، بسيج 505 تن، جمع 994 تن


با مروري بر بازار برون مرزي و درون مرزي مشاهده مي شود كه بهاي يك كيلو ترياك حدود 2 ميليون تومان است فلذا ارزش كشفيات فوق مي شود حدود 2 هزار ميليارد تومان. در قالب دو كلمه حرف حساب از دولت به ماهو معاون برنامه ريزي و نظارت رئيس جمهور اين است كه آيا در قسمت سوم بودجه كل كشور در قالب بند و بخش و جزء چنين درآمدي پيش بيني شده است؟

اين مواد همه ساله با حضور مقامات پليس بين الملل در جشني به همين مناسبت سوزانده و معدوم مي شود و پرسش اين است كه چرا سوزانده مي شود وقتي 180 كارخانه دارويي كشور به آن به عنوان ماده اوليه توليد داروهاي كدئين دار نيازمندند؟

آيادولت به ماهو سازمان برنامه و بودجه اش و شخص جناب نوبخت مي داند اين كارخانجات دارويي ترياك مورد نياز خود را از چه محلي و به چه مبلغي تهيه مي كنند؟ واردات يا خريد از نيروي انتظامي، كدام يك؟اگر از طريق واردات تامين مي كنند با كدام تعرفه و سود بازرگاني؟ و اگر از نيروي انتظامي يا ستاد مبارزه با مواد مخدر مي خرند به چه قيمتي و با كدام نرخ مصوب كدام مرجع؟ اطلاعات اندك راقم سطور حكايت از نرخ اين معامله (فروش به شركت هاي توليدي دارو) كيلويي 15 هزار تومان آن هم با واسطه يك شركت دولتي دارد نه مستقيم، چرا؟ كدام عقل سليمي فروش كالايي با ارزش كيلويي 2 ميليون تومان را به 15 هزار تومان تاييد مي كند؟

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Thursday, 20 June 2024
الخميس, ۱۳ ذو الحجة ۱۴۴۵
پنجشنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.