مذاكرات هسته اي در مسير بن بست

مذاكرات هسته اي در مسير بن بست

به گزارش گويدا به نقل از خبرگزاری تسنیم: مقام‌های ارشد آمریکایی و دیپلمات‌های غربی می‌گویند ایران در چندین موضوع مهم موضع سرسختانه‌ای دارد و به همین دلیل مذاکرات امروز (شنبه) با مانع مواجه شده است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان آمریکا به نقل از منابع غربی می‌گوید که ایران از تغییر موضوع خود درباره تحقیقات هسته‌ای پیشرفته و نیز رفع تحریم‌ها خودداری می‌ورزد.

وی گفت: "ایرانی‌ها در برخی از مشکل‌ترین موضوعات مواضع سختی اتخاذ کرده‌اند. به سمت یک بن‌بست پیش می‌رویم، به نوعی انتظار این را داشتیم، اما واقعا نمی‌دانیم که آیا به آنجا می‌رسیم یا نه."یک دیپلمات غربی مدعی شد که ایرانی‌ها پس از بازگشت به تهران در دور قبلی مذاکرات لوزان تحت فشار قرار گرفته و پس از بازگشت به لوزان موضع سرسختانه‌تری را اتخاذ کرده‌اند.

وی گفت: "ما تمام دیروز را تلاش کردیم که ایرانی‌ها موضع خود را تغییر دهند اما آنها چنین کاری نکردند. این امر بسیار سخت است. مذاکرات به خوبی به پیش نمی‌رود. ما واقعا در مرحله‌ای قرار داریم که ایرانی‌ها باید تصمیم بگیرند که این [توافق] را می‌خواهند یا نه."

البته این نوع گزارش‌دهی رسانه‌های غربی برای تحت فشار قرار دادن تیم مذاکره کننده ایرانی برای اعطای امتیازات نامعقول و تسلیم در برابر زیاده‌خواهی‌های غربی‌ها پدیده جدید نیست و در گذشته نیز بارها شاهد آن بوده‌ایم.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، بارها تأکید کرده است که اراده سیاسی در بالاترین سطوح نظام جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به توافق سیاسی وجود دارد و اکنون این گروه 1+5 است که باید اراده سیاسی لازم را برای دستیابی به راه‌حل‌ها نشان دهد.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Thursday, 18 April 2024
الخميس, ۰۹ شوال ۱۴۴۵
پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.