بعيدي نژاد؛ اين توافق سياسي است ، متن توافق بعدا

بعيدي نژاد؛ اين توافق سياسي است ، متن توافق بعدا 
 
یکی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای از احتمال ادامه مذاکرات تا نیمه‌های شب خبر داد و گفت که توافق ژنو نیز ساعت ۳ نیمه شب حاصل شد.
 
عضو تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان از حل و فصل بسیاری از جنبه های موضوع تحریم خبر داد.
به گزارش رجانیوز، "حمید بعیدی نژاد" عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران  در برنامه گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب شبکه دو سیما ‌با اشاره به ادامه مذاکرات جدی در لوزان سوییس گفت: این مرحله ای بسیار حساس است که در آن مسائل پیچیده ای در حال بحث هستند.
 
رئیس تیم کارشناسان مذاکرات هسته ای ایران با بیان این که یک دوره بدون توقف مذاکره شروع شده است افزود: حتی نشست وزرای ۱+۵ از ساعت ۷ صبح امروز آغاز شده است و ساعت ۷ و سی دقیقه با حضور ایران ادامه یافت.
 
بعیدی نژاد اختلاف نظر میان کشورهای ۱+۵ را به علت پیچیدگی موضوعات طبیعی دانست و گفت : امیدواریم هماهنگی ها بتواند هر چه بیشتر صورت بگیرد و به راه حل برسیم.
وی تصریح کرد: امروز دیگر کلیت تحریم ها ویا کلیت تحقیق و توسعه مورد اختلاف نیست بلکه برخی از جنبه های این موضوعات به علت حساسیت نیاز به مذاکره دارد و لازم است که راه حل ها در قالب مجموعه ای دیده شود.
ضو تیم مذاکره کننده کشورمان با تاکید بر منحصر به فرد بودن این مذاکرات به علت حضور وزاری خارجه کشورها و نیز مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه گفت: به رغم وجود اختلافات، همه تلاش ها برای رسیدن به نتیجه است.
 
وی با توجه به ترک وزیر امور خارجه چین از لوزان افزود: این مهم به علت برنامه های تنظیم شده قبلی وزیر خارجه چین بوده است ولی هیچ خللی در فرآیند مذاکرات ایجاد نخواهد کرد.
 
بعیدی نژاد ادامه مذاکرات تا تمام نیمه شب را هم طبق رویه بین المللی جزو روز فعلی دانست و گفت: توافق ژنو هم در ساعت ۳ نیمه شب حاصل شد؛ ما هم آمادگی داریم که مذاکرات را ادامه دهیم.
 
وی افزود: هدف ما توافقی است که متضمن حقوق و عزت ملت ایران باشد.
عضو تیم مذاکراه کننده هسته ای توافق پیش بینی شده را توافقی سیاسی دانست و گفت: تدوین متن نهایی پس از این دوره آغاز خواهد شد و دو طرف متعهد به اجرای مفاد آن هستند به گونه ای که با اجرا نکردن تعهدات، طرف مقابل هم می تواند بلافاصله تعهدهای خود را لغو کند.
 
بعیدی نژاد اضافه کرد: بسیاری از جنبه های موضوع تحریم حل و فصل و جزئیات بسیاری تدوین شده است فقط برخی مسائل محدود مربوط به تحریم و چند موضوع از جمله در مورد تحقیق و توسعه در حال بحث است.
رجانيوز
1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 25 May 2024
السبت, ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۵
شنبه, ۰۵ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.