واكنش آمريكا به اظهارات سردار نقدي

واكنش آمريكا به اظهارات سردار نقدي
 
سخنگوی نخست‌وزیر رژیمی که تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در خاورمیانه قلمداد می‌شود به اظهارت رئیس سازمان بسیج درباره محو رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.
 
به گزارش فارس، «اوفیر گندلمن»، سخنگوی «بنیامین نتایناهو» نخست‌وزیر رژیمی که تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در خاورمیانه است، روز سه‌شنبه به اظهارات سردار «محمدرضا نقدی» رئیس سازمان بسیج واکنش نشان داد. 
 
سردار نقدی پیش از این در پیامی به مناسبت سالروز جمهوری اسلامی ایران گفته بود: «محو اسرائیل موضوعی غیر قابل مذاکره است، آزادی فلسطین عزیز هدف قطعی ماست، بحمدالله عالم هر روز برای تحقق این هدف آماده تر می شود، ما هم باید خود را برای ایفای نقش سرنوشت ساز در این میدان هر روز آماده تر کنیم.»
 
اوفیر گندلمن در واکنش به این اظهارات سردار نقدی در شناسه خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «در ساعات پایانی مذاکرات یک ژنرال ایرانی آشکارا اعلام کرد که نابودی اسرائیل غیرقابل مذاکره است.»
 
وی در ادامه با توجه به ادعای رژیم صهیونیستی که رایزنی‌های هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ را مسیری برای مجاز کردن دست‌یابی ایران به «سلاح‌های اتمی» می‌داند، نوشت: «اما موضوع غیرقابل باور این است که مجاز کردن مسیر دست‌یابی ایران به بمب، قابل مذاکره است. این غیرمعقول است.»
 
رژیم صهیونیستی تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در خاورمیانه است که با حمایت‌های آمریکا از امضای هرگونه پیمان بین‌المللی برای نظارت بر برنامه تسلیحاتی خود خودداری کرده است.
 
سخنگوی نتانیاهو همچنین نوشت: عجله برای امضای توافق بد با ایران برای چیست؟ هر توافق با ایران نه تنها باید توانایی‌های هسته‌ای ایران را محدود کند بلکه باید خواستار پایان دادن به رفتارهای این کشور شود.
 
مذاکرات هسته‌ای که از چهارشنبه هفته گذشته با دیدار وزرای خارجه ایران و آمریکا آغاز شد در روزهای گذشته با ابهام‌هایی بر سر رسیدن به تفاهمی سیاسی که بتواند زیربنای ادامه گفت‌وگوها بر سر جزئیات باشد، دنبال شده است.
 
دیپلمات‌های گروه ۱+۵ نشانه‌های متفاوتی از وضعیت مذاکرات هسته‌ای ارائه کرده و ضمن اشاره به حصول برخی پیشرفت‌ها در این گفت‌وگوها از باقی ماندن اختلافات در برخی موضوعات نظیر تحریم‌های شورای امنیت ملل خبر می‌دهد.
 
مذاکره‌کنندگان جمهوری اسلامی ایران از طرف دیگر می‌گویند در صورتی که طرف مقابل زیاده‌خواهی‌ها را کنار بگذارد توافق بین دو طرف امکان‌پذیر است.
 
این رایزنی‌ها برای حل و فصل تنش‌ها بر سر برنامه هسته‌ای ایران انجام می‌شوند که از ۱۲ سال پیش به رهبری آمریکا با متهم کردن ایران به پیگیری اهداف نظامی در لفافه این برنامه آغاز شد و مبنای وضع تحریم‌های یکجانبه و بین‌المللی علیه ایران قرار گرفت.
 
ایران از کشورهای امضاکننده پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) است که به کشورها حق برخورداری از انرژی هسته‌ای برای مصارف صلح‌آمیز را می‌دهد.
1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 13 July 2024
السبت, ۰۶ محرّم ۱۴۴۶
شنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.