كارشناس مسائل هسته اي: درباره فردو فاجعه رخ داده است

كارشناس مسائل هسته اي: درباره فردو فاجعه رخ داده است

سرویس سیاسی بی‌باک: اوباما از آن بعنوان تفاهم تاریخی یاد می کند که نتانیاهو هم از آن رضایت دارد اما کارشناسان و نخبگان داخل ایران آنرا فاجعه تاریخی قلمداد می کنند و قطعا اگر این توافق نامتوازن اصلاح نشود مردم و نخبگان ایرانی در مقابل آن خواهند ایستاد و اجازه نخواهند داد که دستاوردهای علمی فرزندان این مرز و بوم با حذف تنها یک بهانه از صدها بهانه غربی معاوضه شود.

 

به گزارش بی‌باک، مهدی محمدی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگویی در خصوص بیانیه مشترک قرائت شده در پایان مذاکرات ایران و 1+5 که از سوی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که شامگاه پنجشنبه انجام گرفت، گفت: این توافق قطعاً یک تعهد بین‌المللی برای ایران است.

وی با بیان اینکه این توافق به هیچ وجه متوازن نیست، یادآور شد: درباره فردو فاجعه رخ داده است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه زمان بندی برداشتن تحریم‌ها کاملاً مبهم است، اظهار داشت: همچنین خبری از رشد برنامه غنی سازی در زمان 10 ساله نیست.

حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان نیز در گفت‌وگو با فارس در خصوص بیانیه مشترک قرائت شده در پایان مذاکرات ایران و 1+5 که از سوی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که شامگاه پنجشنبه انجام گرفت، گفت: نام توافق دو مرحله‌ای را بیانیه مطبوعاتی گذاشتیم.

وی افزود: در یک کلمه باید گفت که اسب زین شده را داده‌ایم و افسار پاره تحویل گرفته‌ایم.

گفتنی است؛ بر اساس متن اعلامی از سوی طرفین چنین برداشت می شود که ایران قطعا باید فعالیتهای هسته ای فردو و بسیاری از پیشرفتهای هسته ای خود را متوقف کند اما آمریکا و غرب تنها به بهانه هسته ای حق تحریم ندارند اما حمایت از تروریسم، موشک بالستیک، حقوق بشر و صدها بهانه از این قبیل می تواند بازهم تحریمها را سر میز مردم ایران بنشاند!

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 22 May 2024
الأربعاء, ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۵
چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.