مقايسه 20 فرودين احمدي نژاد با سيزده بدر دولت روحاني

احمدي نژاد روحانيمقايسه 20 فرودين احمدي نژاد با سيزده بدر دولت روحاني

۲۰ فروردین در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران روز ملی فناوری هسته ای است. این روز به مناسبت ۲۰ فروردین ۱۳۸۶ و اعلام دستاورهای هسته‌ای قابل توجه در آن روز نامگذاری شده‌است. هر ساله، مراسم جشنی در این روز در ایران برگزار می‌شود و دستاورهای هسته‌ای جدید رونمائی می‌گردد.

چهارمین جشن ملی فناوری هسته‌ای ایران در ۲۰ فروردین ۸۹، روز ملی فناوری هسته‌ای برگزار شد.

در این مراسم از اولین نمونه سوخت مجازی رآکتور تهران(میله سوختی مجازی) و نمونه اول نسل سوم سانتریفیوژها رونمائی به عمل آمد.

 

علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی و نیز محمود احمدی نژاد دراین مراسم به سخنرانی و تشریح دستاوردها پرداختند.

احمدی نژاد اعلام کرد که در نطنز قرار است ۶۰ هزار سانتریفیوژ فعال شود که این ۶۰ هزار سانتریفیوژ از نسل یک می‌تواند سوخت یک نیروگاه در یک سال را تأمین کند و با جایگزینی نسل جدید سانتریفیوژها با ۶۰ هزار سانتریفیوژ، سوخت ۶ نیروگاه تامین خواهد شد.

این دستاوردهای ایران در زمینهٔ هسته‌ای بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت. صالحی در این مراسم گفت: مقامات ایرانی با اعلام پیشرفت‌های جدید در زمینه هسته‌ای، می‌خواهند نشان دهند در مقابل تحریم آسیب پذیر نیستند و از فناوری لازم برخوردارند.

حال بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم فاجعه هسته‌ای و علمی جایگزین جشن های مکرر هسته ای فرزندان ایران شده است تا جایی که تعطیلی فردو و سایر تاسیسات هسته ای در قبال برداشته شدن یه بهانه تحریم و باقی ماندن سایر بهانه ها افتخار محسوب می شود!

گفتنی است؛ برخی حامیان دولتمردان یازدهم که به گمان خود موفق شده اند مرگ هسته ای ایران را رقم بزنند درصدد برپایی جشن و پایکوبی در خیابانها هستند!

پس از اعلام فاجعه هسته ای بین ایران و 1+5، برخی از حامیان دولت به جشن و پایکوبی در خیابان های تهران پرداخته اند.

لازم بذکر است؛ بر اساس متن اعلامی از سوی طرفین چنین برداشت می شود که ایران قطعا باید فعالیتهای هسته ای فردو و بسیاری از پیشرفتهای هسته ای خود را متوقف کند اما آمریکا و غرب تنها به بهانه هسته ای حق تحریم ایران را ندارند اما حمایت از تروریسم، موشک بالستیک، حقوق بشر و صدها بهانه از این قبیل می تواند بازهم تحریمها را سر میز مردم ایران بنشاند!

علاوه بر این موضوع، اشکالات متعددی بر توافقات هسته ای دولت یازدهم وارد است که در روزهای آتی بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 18 May 2024
السبت, ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۵
شنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.