همسر شهيد شهرياري تشكر از ظريف را تكذيب كرد

همسر شهيد شهرياري تشكر از ظريف را تكذيب كرد

خانم بهجت قاسمی همسر شهید شهریاری از دانشمندان هسته‌ای کشورمان با اشاره به بیانیه قرائت شده در رابطه با توافق هسته‌ای در لوزان سوئیس، ضمن تقدیر و تشکر از دولتمردان و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، به تسنیم گفت: آنچه که امروز محور قدرت و پیشرفت محسوب می‌شود و برای مردم و کشور ایران مهم است، وحدت کلمه‌ای است که ملت و دولت باید از آن برخوردار باشد، یعنی موضوعی که مقام معظم رهبری نیز در نامگذاری امسال بر آن تأکید داشتند.

 

وی ادامه داد: از طرف جمهوری اسلامی ایران تیمی در صحنه بین‌المللی حضور یافت و ماراتن بسیار سختی در مقابل کشورهای قدرتمند که همه پشت به پشت هم بودند، داشت.

همسر شهید شهریاری با بیان اینکه 6 کشور طرف مقابل جمهوری اسلامی ایران دست‌شان در دستان هم بود و در یک طرف ایران قرار داشت، گفت: از چنین فضایی انتظار نمی‌‌رود که هر چه ایران درخواست کرد، همان انجام شود و این با عقل هم سازگاری ندارد؛ به هر حال تیم مذاکره‌کننده زحمت زیادی کشید، اما شاید می‌شد در مورد نتیجه مذاکرات به فضایی بهتر از فضایی که اکنون وجود دارد، برسیم اما بالاخره به این فضا رسیده‌ایم.

خانم قاسمی با تأکید بر اینکه هم‌اکنون همه باید پشتیبان و قدردان این وضعیت باشیم، افزود: نظر شخصی بنده این است که مهره قدرت، حمایت و پشتیبانی ما یکدلی، یکپارچگی و وحدت کلمه ماست، ضمن اینکه مقام معظم رهبری نیز بر این موضوع تأکید دارند.

وی ادامه داد: اگر ملت پشت سر دولت باشد و طرف مقابل به تعهدات خود پایبند باشد و 6 قطعنامه شورای امنیت علیه ایران ملغی شود، دستاورد خیلی بزرگی است، البته باید به موضوع پایبندی طرف مقابل به تعهداتش به دیده شک و تردید نگاه کرد، چرا که آنها امتحان خود را پس داده‌اند و در برخی جاها زیر تعهدات خود زده‌اند.
همسر شهید شهریاری با بیان اینکه ما در این زمینه هزینه‌های زیادی داده‌ایم، گفت: هیچ‌کس دوست ندارد سانتریفیوژ‌ها برچیده شود، به خصوص ما که بابت این موضوع خون داده‌ایم؛ هیچ‌کس دوست ندارد پلوتونیوم‌اش خارج شود و فردو از غنی‌سازی خارج شود، اما اگر بخواهیم در جامعه بزرگ تعامل کنیم، باید هزینه بدهیم.

خانم قاسمی یادآور شد: اگر طرف مقابل به تعهدات خود عمل کند که من تأکید دارم که باید به این موضوع با دیده شک و تردید نگاه کرد و اگر تحریم‌ها را بردارند و تعاملات ایران با سایر کشورها انجام شود، باید گفت دستاوردهای ما کم هم نبوده، گرچه ما هزینه زیادی نیز بابت آن داده‌ایم.

*خانواده شهدای هسته‌ای درباره بیانیه لوزان نامه‌ تشکر صادر نکرده‌اند

همسر شهید شهریاری همچنین درباره نامه منتسب به خانواده شهدای هسته‌ای در رابطه با بیانیه لوزان سوئیس، اظهار داشت: یک سایت خبری از قول ما و همسران شهدا نامه‌ای مبنی بر تشکر از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای منتشر کرده که امضای ما در زیر نامه وجود دارد.

وی با اشاره به نامه همسران شهدا در یک سال قبل ادامه داد: ما نامه‌ای را یک سال و نیم قبل یعنی در زمان توافق‌نامه ژنو تهیه کرده بودیم؛ بنابراین اخلاقی نبود که برخی این نامه را همزمان با بیانیه لوزان منتشر کنند.

همسر شهید شهریاری یادآور شد: هم‌اکنون بحث تأیید و عدم‌تأیید نامه نیست؛ این نامه تشکر وجود داشته، اما برای توافق‌نامه ژنو نوشته شده بود نه برای بیانیه لوزان که این موضوع باید اصلاح شود.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 24 July 2024
الأربعاء, ۱۷ محرّم ۱۴۴۶
چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.