عوامل اصلي توطئه ي كودتا و ترور امام خميني دستگير شدند

عوامل اصلي توطئه ي كودتا و ترور امام خميني دستگير شدند

21 فروردين 1361

آیت الله ری شهری رئیس دادگاه انقلاب اسلامی ارتش در اطلاعیه ای از دستگیری عوامل اصلی توطئه ترور امام خمینی و کودتا در کشور خبر داد.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است : با پیگیری دادستانی انقلاب ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک توطئه جاهلانه براندازی و تلاش مذبوحانه ای که از سوی تعدادی عناصر ضد انقلاب با ترکیبی از ملی گرایان و سلطنت طلبان و قدرت پرستان بی خط طراحی شده بود کشف و عوامل اصلی آن که صادق قطب زاده یکی از افراد فعال آن ها بود دستگیر شدند.

 

وی ادامه داد : [دستگیر شدگان ] در صدد بودند که دست به بزرگترین جنایت زده و امام عظیم و عزیز این قلب طپنده امت انقلابی را از امت و انقلاب بگیرند و با خاموش نمودن این نور الهی و مشعل تابان انقلاب اسلامی راه را برای تجدید سیادت و غارتگری اربابان غربی خود کسب و قدرت انگلی برای خود باز نمایند.

وی افزوده است : طراحان کور دل این جنایت در نظر داشتند ابتدا امام و شورای عالی دفاع را از میان بردارند و سپس ریاکارانه به عنوان مطالبه خون امام و یارانش با کمک نیروهای خارجی سایر ارگان های مسئول و نهادهای انقلابی را مورد تصفیه خونینی قرار داده و جمهوری اسلامی را تصاحب نمایند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است : دادگاه انقلاب ارتش از مدت ها پیش با کمک سازمان اطلاعاتی 36 میلیونی و با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جریان را زیر نظر داشتند و با تهیه مدارک کافی منجمله نوار مکالمات سران توطئه و شناسایی کامل شبکه در فرصت مناسب اعضای اصلی و موثر شبکه را دستگیر و تحت پیگرد قرار داد و با وارد کردن یک ضربه دیگر بر منافع آمریکا امیدهای واهی شیطان بزرگ را نقش بر آب کرد .(1)

پی نوشت:

1- جمهوری اسلامی ، 22 فروردین 1361 ، صفحه 10

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 28 February 2024
الأربعاء, ۱۸ شعبان ۱۴۴۵
چهارشنبه, ۰۹ اسفند ۱۴۰۲

Please publish modules in offcanvas position.