حاج احمد آقا : چرا كسي جلو هاشمي نمي ايستد؟

 حاج احمد آقا : چرا كسي جلو هاشمي نمي ايستد؟

به گزارش سرويس سياسي گويدا به نقل از فارس ، محمدحسن قدیری ابیانه معاون دفتر هاشمی‌رفسنجانی در دولت دوم کارگزاران و سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا در سایت شخصی خود خاطره‌ای از مرحوم سیداحمد خمینی منتشر کرد که در ادامه‌ می‌آید:

در سال‌های ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۶ معاون دفتر رئیس‌جمهور در امور ارتباطات و تبلیغات دولت بودم و در همه برنامه‌ها، سفرها و دیدارها، آیت الله هاشمی رفسنجانی را همراهی می کردم، در مراسم افتتاح سد ۱۵ خرداد قم مرحوم حاج احمد آقا خمینی فرزند رشید امام خمینی (ره) هم شرکت کردند. در نوفل لوشاتو در فرانسه حضوری او را دیده بودم و چند بار هم در جماران به دیدار ایشان رفته بودم.

با دیدن او در مراسم افتتاحیه به وی پیوستم؛ دو سه نفری کنار او بودند و او داشت از بیماری خود می‌گفت؛ ایشان گفت: حالم مساعد نیست می‌دانم مشکلی دارم ولی آزمایشات چیزی نشان نداده است، بحث رفت روی مسائل سیاسی که حاج احمدآقا با اشاره به سیاست‌ها و عملکرد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: «من تعجب می‌کنم چرا کسی جلو او نمی‌ایستد، اعتراض نمی‌کند و این سیاست‌ها را متوقف نمی‌کند.»

معلوم بود که حسابی از عملکرد و سیاست‌های وی ناراضی بود. البته فرصت نشد از او در این رابطه بپرسم.

آخرین باری که او را دیدم روی تخت بیمارستان بود در حالی که دچار مرگ مغزی شده بود ولی قلبش هنوز می‌تپید، خدا رحمتش کند.

حاج احمد آقا مکرراً بر حمایت از ولی فقیه و شخص آیت‌الله خامنه‌ای تأکید داشت و اطاعت از ایشان را شاخصه پیروی از امام خمینی (ره) عنوان می‌کرد.

یادم می‌آید آیت الله هاشمی رفسنحانی در یک مصاحبه تلویزیونی یک بار به دیدارش با امام خمینی (ره) اشاره کرد. امام بر تخت بیمارستان دراز کشیده بود و دست هاشمی را می‌گیرد و رها نمی‌کند و به او می‌فرمایند: «از آیت‌الله خامنه‌ای جدا نشود.»

حضرت امام (ره) در چند نوبت قبل از وفاتشان تأکید کرده بودند که آیت‌الله خامنه‌ای صلاحیت رهبری را دارند و مجلس خبرگان رهبری هم معظم‌له را به رهبری انتخاب کردند و چه انتخاب بجایی.

از آنجا که از حضرت امام (ره) در طول بستری در بیمارستان جماران به طور مستمر و ۲۴ ساعته فیلمبرداری می‌شد، لذا احتمالا این صحنه دیدار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضرت امام (ره) نیز فیلمبرداری شده است و در آرشیو موسسه نشر آثار امام (ره) وجود دارد.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 20 July 2024
السبت, ۱۳ محرّم ۱۴۴۶
شنبه, ۳۰ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.