حذف يارانه ثروتمندان متناسب با كاهش 3000 ميليارد توماني

حذف يارانه ثروتمندان متناسب با كاهش 3000 ميليارد توماني

به گزارش سرويس سياسي گويدا به نقل از فارس ؛ عباس قائد رحمت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس،‌با اشاره به موضوع حذف ثروتمندان از یارانه نقدی اظهار داشت: آنچه باید اتفاق بیفتد، اجرای قانون بوده و انتظار مجلس نیز همین است.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه طبق قانون بودجه سال 94 اعتبار یارانه نقدی 42 هزار میلیارد تومانی به 39 هزار میلیارد تومان کاهش یافته است، تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به کاهش 3 هزار میلیارد تومانی اعتبارات یارانه نقدی خانوار، دولت باید افراد ثروتمند را شناسایی و از یارانه حذف کند.

وی تاکید کرد: همچنین هزار میلیارد تومان اعتبار ایجاد اشتغال از محل هدفمندی یارانه‌ها به 4 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است و این تکلیفی است که دولت باید آن را انجام دهد.

به گفته قائد رحمت دولت می‌تواند با دهک‌بندی جامعه ثروتمندان را شناسایی کند و به میزان اعتباری که کاهش یافته و منابعی که برای یارانه نقدی وجود دارد، این افراد را حذف کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: اجرای صحیح و دقیق قانون ملاک عمل برای مجلس است و شیوه اجرای آن توسط دولت انجام خواهد شد.

به گزارش فارس، در حالی اعتبار یارانه نقدی در تبصره 20 قانون بودجه سال جاری کاهش یافته است که در بندهای پایینی این تبصره جابه جایی 10 درصدی در ردیف اعتبارات وجود دارد و دولت عملاً مجاز است طبق سلیقه خود از اعتبار اشتغال برای محل‌های دیگر مانند یارانه نقدی و یا برعکس استفاده کند، علاوه بر آنکه در کنار این بحث دولت موظف است ثروتمندان را نیز شناسایی کند.

همچنین شب گذشته وزیر اقتصاد از آغاز شناسایی و حذف ثروتمندان از یارانه نقدی خبر داد و در عین حال گفت که این حذفیات قابل ملاحظه نیست.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Tuesday, 05 December 2023
الثلاثاء, ۲۲ جمادى الأولى ۱۴۴۵
سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۲

Please publish modules in offcanvas position.