آيا آيت الله خويي مخالف انقلاب امام بود؟

آيا آيت الله خويي مخالف انقلاب امام بود؟
به گزارش سرويس سياسي گويدا ، صفاء‌الدین تبرائیان نویسنده از نگارش مجموعه دیگری درباره آیت‌الله خویی خبر داد و به تسنیم گفت:‌ پس از پیروزی انقلاب اسلامی درباره آیت‌الله‌العظمی خویی کار خاصی در حوزه مکتوب انجام نشده است. پس از انتشار کاری که هم‌اکنون مشغول نگارش آن هستم،‌ نقطه نظرات و دیدگاه‌ها را نسبت به او تغییر خواهد داد.

وی ادامه داد:‌ در مرحله تحقیقاتی این اثر بیش از ۳ هزار فیش، صفحه و سند جمع‌آوری کردیم. مواضع قبل از انقلاب آیت‌الله‌، مواضع او هنگام شروع نهضت امام خمینی(ره)‌، تدریس در نجف، شاگردان، همراهی با نهضت امام خمینی(ره)‌، دیدار فرح با او و نقش نصر در این ارتباط، آیت‌الله‌العظمی خویی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، انتفاضه شعبانیه و رحلت آیت‌الله از جمله محورهای تحقیق و تألیف این کتاب است.

تبرائیان تصریح کرد:‌ آیت‌الله‌العظمی خویی در ابتدای نهضت اسلامی به زعامت امام خمینی(ره) همراهی فوق‌العاده‌‌ای داشت. او اولین فقیه، مجتهد و مرجعی است که شاه را تکفیر کرد‌. بعدها مسائلی پیش آمد، به خصوص بعد از اینکه او به مرجعیت عام رسید، روابطش با جریان نهضت امام کمی رو به سردی رفت، اما این احتیاط آیت‌الله دلایلی داشته و به معنای مخالفت با نهضت امام خمینی(ره) نبود. ما در طول تاریخ حتی یک مورد مخالفت آیت‌الله خویی با امام(ره) و ولایت فقیه را شاهد نیستیم.

وی در پایان گفت:‌ این کتاب که هنوز نامی برای آن انتخاب نکرده‌ام‌، کمک می‌کند تا سیمای واقعی آیت‌الله خویی در دهه ۴۰ شمسی نشان داده شده و جلوی سخنان و اظهار نظرهای بی‌اساس گرفته شود.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 15 June 2024
السبت, ۰۸ ذو الحجة ۱۴۴۵
شنبه, ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.