سخنراني روحاني در شيراز

سخنراني روحاني در شيراز

حجت‌الاسلام حسن روحانی ظهر امروز در نخستین روز از سفر به استان فارس در حرم احمد بن موسی شاهچراغ(ع) اظهار داشت: آثار تمدنی و معماری شیراز که امروز در تخت جمشید و پاسارگاد به یادگار مانده، مایه فخر ملت ایران است و شیراز ادب و هنر با بزرگانی که دارد پایتخت عاشقان زبان پارسی است.

وی ادامه داد: شهریاران سخن حافظ و سعدی راه زندگی را به ما آموختند که «با دوستان مروت با دشمنان مدارا» الهام‌بخش سیاست داخلی و خارجی ما شده و «بنی آدم اعضای یکدیگرند» سعدی وحدت و همدلی را به ارمغان آورده است.

 

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اگر دنیا امروز همین بیت را تیتر سیاست خود قرار داده بود، شاهد افراطی‌گری در این منطقه نبودیم.

روحانی تصریح کرد: شیراز شهر محبت، ادب، برادری و احترام به بزرگان است و اگر چند نفر در گوشه‌ای کاری برخلاف ادب انجام دادند، آنها شیرازی نبودند.

وی با بیان اینکه شیراز شهر ملاصدرا است و به بزرگانی چون بهشتی و استاد مطهری عشق می‌ورزد، عنوان کرد: از سانتریفیوژ مهم‌تر قدرت مذاکره‌کنندگان ما به مدد پشتیبانی این ملت است.

رئیس جمهور بیان کرد: ما با منطق و استدلال و با حمایت مقام معظم رهبری و پشتیبانی شما مردم قطعنامه‌های مختلف را باطل خواهیم کرد و هنر آن است که در سازمان ملل و زمین خود آنان بتوانیم منطق خود را به طرف مذاکره قبولانده و قطعنامه‌ها را باطل کنیم.

اشاره به زیر پوشش رفتن 8.5 میلیون نفر در سال گذشته و فراهم آمدن زمینه‌های رشد اقتصادی دیگر مواردی بود که روحانی به آن اشاره و اضافه کرد: این استان آمادگی زیادی برای بخش کشاورزی دارد، اما با مشکل آب مواجه است که در سال 94 و 95، به حدود 369 روستا آبرسانی شده و چند سد شروع شده به پایان خواهد رسید.

وی تأکید کرد: برای احیای دریاچه‌ها و تالاب‌های خشک شده باید مردم، دولت و سازمان‌های مردم‌نهاد دست به دست هم بدهند و در این راستا دولت گام‌های لازم را برخواهد داشت.

درصد پایین 46 درصدی گازرسانی در فارس دیگر موردی بود که رئیس جمهور به آن اشاره کرد و یادآور شد: تا سال 95 مابقی روستاهای فارس گازرسانی می‌شوند.

* 450 میلیون دلار فایانس خط دو مترو شیراز

روحانی از اختصاص تسهیلات برای تکمیل 16 واحد اقامتی و هتل‌های فارس در راستای رونق گردشگری این استان خبر داد و بیان داشت: فاینانس به مبلغ 450 میلیون دلار برای خط دو مترو شیراز و پالایشگاه دوم پارس با ظرفیت 120 هزار بشکه پیگیری و مسائل زیست محیطی آن حل و فصل شده و بزرگترین طرح آلومینیوم در صنعت این استان با اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون تومان پیش‌بینی شده و در سال 96 به افتتاح می‌رسد.

وی عنوان داشت: نیروگاه سیکل ترکیبی با 550 میلیون دلار در منطقه ویژه اقتصادی لامرد و 5 هزار کیلومتر از مساحت معادن بهرام گور در قدم نخست برای اکتشاف آزاد شده است.

رئیس جمهور توضیح داد: با هماهنگی با بانک مرکزی 4 هزار میلیارد تومان برای سرمایه در گردش این استان در نظر گرفته شده و تسهیلات بانکی برای دیگر بخش‌ها مهیا می‌شود.

روحانی در پایان عنوان کرد: در مجموع 92 طرح و پروژه برای فارس با اعتبار 950 میلیارد تومان در نظر گرفته‌ایم که تمام این طرح‌ها در سال 94 و 95 تکمیل به افتتاح می‌رسد.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Tuesday, 24 November 2020
الثلاثاء, ۰۸ ربيع الثاني ۱۴۴۲
سه شنبه, ۰۴ آذر ۱۳۹۹

Please publish modules in offcanvas position.