هانس بليكس : آنچه از ايران مي خواهند هيچ كشوري قبول نمي كند

هانس بليكس : آنچه از ايران مي خواهند هيچ كشوري قبول نمي كند

به گزارش گروه سياسي گويدا به نقل از خبرگزاری رویترز (Reuters)، هانس بلیکس، مدیر کل اسبق آژانس بین المللی انرژی هسته ای به صورت محتاطانه ای نسبت به موفقیت آمیز بودن توافق نهایی هسته ای بین ایران و ۱+۵ ابراز خوشبینی کرده است.

 

سیاست‌مدار سوئدی و مدیر کل اسبق آژانس طی مصاحبه ای که روز پنجشنبه و در شهر لندن انجام شد گفته، عمیقا و مشتاقانه امیدوار است که توافق هسته ای انجام شود اما مطمئن نیست که این اتفاق بیفتد. به گفته هانس بلیکس، هنوز اختلافات زیادی وجود دارند که باید حل شوند.

رویترز ضمن بیان اینکه "جنگ طلبان در آمریکا خواهان نظارت در هر زمان و هر مکان بر برنامه هسته ای ایران شده اند" افزود: آقای بلیکس می گوید، استثنا کردن یک کشور برای چیزی که بقیه جهان انجام نمی دهند، کار مشکلی است.

هانس بلیکس تاکید کرد: هیچ کشوری نخواهد پذیرفت که مورد بازرسی در هر زمان و هر مکانی قرار گیرد.

مدیر کل اسبق آژانس بین المللی انرژی هسته ای در بخش دیگری از اظهاراتش، توافق نهایی را به نفع همه از جمله رژیم اشغالگر قدس و کشورهای عربی دانسته است.

وی تاکید می کند: اگر گفتگوها به موفقیت برسد، چیزی که من عمیقا امیدوارم اما نسبت به وقوع آن اطمینان ندارم، این اتفاق دستاوردی برای همه از جمله اسرائیل و کشورهای عربی خواهد بود و در مقابل اگر مذاکرات به شکست بینجامد، ریسک ها و خطرات برای همه افزایش خواهد یافت.

در روزها و هفته های اخیر بسیاری از ناظران سیاسی هشدار داده بودند که تلاش جنگ طلبان آمریکایی برای دستیابی به اماکن نظامی ایران به بهانه نظارت طبق توافق هسته ای، برای این است که توانایی های نظامی کشور را محک زده و خود را برای تجاوز به خاک ایران آماده سازند.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 20 July 2024
السبت, ۱۳ محرّم ۱۴۴۶
شنبه, ۳۰ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.