بازي سياسي كنگره آمريكا با توافق هسته اي احتمالي

بازي سياسي كنگره آمريكا با توافق هسته اي احتمالي

اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس پیرامون به تصویب رسیدن طرح کنگره آمریکا برای نظارت بر توافق هسته‌ای با ایران اظهار داشت: این طرح جدید کنگره یک بازی سیاسی است.

 

وی افزود:گروه  1+5 و به خصوص آمریکا وقتی می‌بیند در مقابل جمهوری اسلامی منطق ندارد، بازرسی‌ها تنها به سایت‌های هسته‌ای محدود می‌شود و مواردی شبیه به این و راهی جز برداشتن تحریم‌ها ندارد بازی جدید کنگره را برای ایجاد جنگ روانی به راه انداخته است.

کوثری گفت: آمریکایی‌ها در این بازی به کنگره این نقش را داده‌اند که بحث نظارت بر توافق را انجام دهد تا بتوانند در مذاکرات، تیم هسته ای کشورمان را تحت فشار قرار دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: در این خصوص تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان باید هشیارانه عمل کند و درمقابل اقدامات طرف مقابل، از مجلس شورای اسلامی نیز استفاده کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر توافقی باید به تأیید مجلس برسد، تصریح کرد: از دو هفته گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی را تنظیم کرده‌ و امضاهایی نیز جمع کرده‌اند مبنی بر اینکه هر توافقی که تیم مذاکره کننده کشورمان انجام می‌دهد، ابتدا باید به تأیید مجلس برسد.

کوثری در پایان خاطرنشان کرد: البته این طرح درحال کامل شدن است و ابتدا باید در صحن مجلس توسط هیأت رئیسه مطرح شود که بعد از تصویب 2 فوریتی این طرح، نمایندگان آن را نهایی خواهند کرد.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 12 May 2021
الأربعاء, ۳۰ رمضان ۱۴۴۲
چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

Please publish modules in offcanvas position.