لاريجاني : متن توافق در حال نگارش است

لاريجاني : متن توافق در حال نگارش است

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرآیند نگارش متن توافق نهایی مذاکرات هسته ای کشورمان با گروه 1+5 گفت: در همان چارچوبی که مذاکرات به نتیجه رسیده، متن توافقنامه نهایی در حال نگارش است.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی دوشنبه در دیدار رییس گروه دوستی پارلمان ایرلند با بیان این مطلب افزود: اگر طرف های مقابل در این مذاکرات عقلایی رفتار کنند توافق حاصله می تواند به نفع طرفین باشد.

وی در ادامه به پیشینه روابط خوب دو کشور ایران و ایرلند اشاره کرد و گفت: ایرلند کشوری است که در حافظه تاریخی مردم ایران با نگاه مثبت به آن نگریسته می شود و این ظرفیت مناسبی برای ارتقای روابط دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و ایرلند در زمینه های مختلفت است.

لاریجانی با اشاره به نقش همکاری های پارلمانی در تسهیل و توسعه روابط کشورها ادامه داد: همکاری های پارلمانی از جمله روابط گروه های دوستی پارلمانی می تواند زمینه ساز توسعه و گسترش مناسبات دو کشور در زمینه های مورد علاقه دو طرف شود.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: تبادل هیات های مختلف پارلمانی در سطوح عالی میان دو کشور در سال های اخیر موجب آشنایی بیشتر طرفین با دیدگاه ها و ظرفیت های یکدیگر شده است.

** رییس پارلمان ایرلند از لاریجانی برای سفر به دوبلین دعوت کرد

در ادامه این دیدار لیم تومی رییس گروه دوستی پارلمانی ایرلند و ایران نیز با ابراز خرسندی از سفر به ایران و سفر اخیر رئیس پارلمان ایرلند به تهران گفت: در طول این سفر و سفر رییس پارلمان ایرلند به ایران ملاقات های خوبی با مقامات جمهوری اسلامی ایران انجام شده است و تداوم و استمرار این گفت وگوها کمک شایانی به ارتقای روابط دو کشور خواهد کرد.

وی ادامه داد: همکاری های تجاری و اقتصادی و ملاقات و گفت وگوی مقامات متصدی این حوزه ها در مسیر ارتقای روابط دوستانه دو کشور حائز اهمیت بسیار است و باید اهتمام ویژه ای به آن داشت.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ایرلند با اشاره به روند مذاکرات هسته ای کشورمان با گروه 1+5 گفت: به طور یقین توافق نهایی در مذاکرات هسته ای علاوه بر تاثیر مثبت در روابط دو کشور به تسهیل و ارتقای سطح روابط جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورهای جهان خواهد انجامید.

وی به عضویت حدود 3 هزار تن از اتباع کشورهای اروپایی در گروه های تروریستی به ویژه داعش گفت: یکی از نگرانی های بزرگ اروپا کنترل و مدیریت این افراد است که بعد از پایان بحران های منطقه یک خطر بالقوه برای آرامش و ثبات کشورهای متبوع خود هستند.

لیم تومی افزود: باید پذیرفت که کشورهای غربی در قبال این گروه های تروریستی مرتکب اشتباهاتی شدند.

وی در پایان این دیدار ضمن تاکید بر دعوت رئیس پارلمان ایرلند از لاریجانی برای سفر به دوبلین گفت: سفر مذکور تاثیر قابل ملاحظه ای بر تسهیل و تسریع روند همکاری های فیمابین خواهد داشت و فرصت مغتنمی جهت تبادل دیدگاه ها و نظرات مقامات عالیرتبه دو کشور خواهد بود.

اخبار سیاست خارجی - خانه ملت

 

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Tuesday, 20 April 2021
الثلاثاء, ۰۸ رمضان ۱۴۴۲
سه شنبه, ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

Please publish modules in offcanvas position.