مجلس نمايندگان آمريكا ؛ نظارت بر توافق هسته اي را تصويب كرد

مجلس نمايندگان آمريكا ؛ نظارت بر توافق هسته اي را تصويب كرد

مجلس نمایندگان آمریکا به‌اتفاق آرا طرحی را تصویب کرد که به کنگره حق بازنگری و یا احتمالاً رد هرگونه توافق هسته‌ای با ایران را خواهد داد.

به گزارش فرهنگ نیوز، مجلس نمایندگان آمریکا پنج‌شنبه با ۴۰۰ رأی موافق در برابر ۲۵ رأی مخالف طرح بازنگری توافق هسته‌ای با ایران را تصویب و آن را به کاخ سفید ارسال کرده است. مقام‌های کاخ سفید تأکید کرده‌اند که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا این طرح را امضا و آن را به قانون تبدیل خواهد کرد.
 
این طرح هفته گذشته در سنای آمریکا نیز به تصویب رسیده بود. تصویب این طرح در سنا در شرایطی بوده است که برخی دیدگاه‌های سختگیرانه در خصوص طرح بازنگری توافق هسته‌ای با ایران، حذف شده و اوباما نیز تهدید خود برای وتوی آن را پس گرفته بود.
 
این طرح به کنگره ۳۰ روز فرصت خواهد داد تا هرگونه توافق نهایی هسته‌ای با ایران را مورد بازنگری قرار دهد. در این مدت ۳۰روزه، اوباما نمی‌تواند تحریم‌های اعمال شده علیه ایران را که به تصویب کنگره رسیده، به‌صورت موقت، لغو کند.
 
جان بینر رئیس کنگره آمریکا تأکید کرد: این قانون تنها راه ممکن برای کنگره است تا بتواند از یک توافق بد با ایران جلوگیری کند. آمریکایی‌ها و متحدان ما نگران این هستند که کاخ سفید برای دستیابی به توافق با ایران، دست به هر اقدامی بزند.
 
ایران و قدرت‌های جهانی ۲ آوریل به چارچوب توافق اولیه‌ای دست یافتند که بر اساس آن برنامه هسته‌ای ایران محدود خواهد شد و به‌ازای آن تحریم‌های بین المللی علیه تهران لغو می‌شود. دو طرف اکنون تا ۳۰ ژوئن فرصت دارند تا بر سر جزییات مربوط به توافق جامع هسته‌ای به توافق نهایی دست یابند.
 
منبع: تسنیم

 

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Sunday, 01 August 2021
الأحد, ۲۲ ذو الحجة ۱۴۴۲
یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

Please publish modules in offcanvas position.