كشتي نجات ايراني وارد خليج عدن شد

كشتي نجات ايراني وارد خليج عدن شد

کشتی نجات و امدادرسان جمهوری اسلامی ایران که حرکت خود را از روز دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه به منظور امدادرسانی به مردم جنگ‌زده یمن آغاز کرده بود دقایقی پیش وارد آب‌های خلیج عدن شد.

خلیج عدن یکی از مهم‌ترین آب‌راه‌های جهان است که شمال اقیانوس هند را از طریق تنگه باب‌المندب به دریای سرخ وصل می‌کند و قرار است کشتی نجات ایرانی با عبور از تنگه باب‌المندب و ورود به دریای سرخ در بندر حدیده یمن پهلو بگیرد.

 

با رواج پدیده شوم دزدی دریایی و شدت گرفتن آن به ویژه در طول سال‌های اخیر ناوهای جنگی بیش از ۳۰ کشور جهان به منظور حفاظت از کشتی‌ها در خلیج عدن حضور دارند که جمهوری اسلامی ایران نیز یکی از این کشورها است که البته نه در قالب پیمان‌های مشترک بلکه به صورت مستقل در آن عمل می‌کند. هم‌اکنون نیز ناوگروه ۳۴ نیروی دریایی ارتش متشکل از ناو لجستیک بوشهر و ناوشکن البرز به منظور حراست از خطوط مواصلاتی کشورمان و حفاظت از کشتی‌های ایرانی در برابر حملات احتمالی دزدان دریایی در این منطقه در حال گشت‌زنی هستند.

به گزارش خبرنگار فارس، کشتی نجات ایرانی تا پیش از رسیدن آب‌های مقابل یمن در فاصله نزدیک به آب‌های کشور عمان حرکت می‌کرد اما پس از پشت سر گذاشتن عمان به منظور حفظ امنیت کشتی در مقابل تهدیدات احتمالی دزدان دریایی قدری از آب‌های یمن فاصله گرفته و در هنگام عبور از خلیج عدن از کریدور بین‌المللی استفاده خواهد کرد.

۲۵۰۰ تن بار شامل ۲۴۰۰ تن انواع مواد غذایی از قبیل نان، آرد، برنج، کنسرو، آب معدنی و ... و حدود ۱۰۰ تن دارو و تجهیزات پزشکی از قبیل آنتی‌بیوتیک‌ها، انواع سرم، تجهیزات بخیه، پانسمان و اکسیژن تمام آن چیزی است که کشتی نجات ایرانی جهت امدادرسانی به مردم یمن آن را حمل می‌کند. این در حالی است که تعدادی از پزشکان و  امدادرسانان هلال احمر برخی فعالین خارجی عضو کمپین‌های ضد جنگ از آمریکا، فرانسه و آلمان و نیز ۱۵ نفر از خبرنگاران رسانه‌های مختلف در این کشتی حضور دارند.

بنابر این گزارش جمهوری اسلامی ایران پیش از این سعی در امدادرسانی به مردم یمن از طریق هوایی داشت که با کارشکنی رژیم آل‌سعود موفق به انجام آن نشد.

مسئولان این کشتی امیدوارند بتوانند در روزهای آینده با ورود به بندر حدیده یمن اولین محموله امدادرسانی مردم ایران را به دست ملت جنگ‌زده یمن برسانند.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Friday, 12 April 2024
الجمعة, ۰۳ شوال ۱۴۴۵
جمعه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.