اوباما تحريم نفتي ايران را تمديد كرد

اوباما تحريم نفتي ايران را تمديد كرد

 به گزارش گروه سياسي گويدا به نقل از تسنیم ، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در پیامی که توسط دفترش منتشر شده اعلام کرده است که شرایط اقتصادی جهان، افزایش تولید نفت توسط کشورهای خاص و افزایش سطح ظرفیت ذخایر نفتی این اجازه را به وی داده است تا تحریم‌های نفتی ایران را تمدید کند.

 

عربستان سعودی متحد آمریکا در خاورمیانه، میزان تولید نفت خام خود را به‌حدی افزایش داده است که این مسئله موجب سقوط قیمت جهانی انرژی شده است.

اوباما با انتشار بیانیه‌ای افزود: من معتقد هستم که عرضه کافی نفت و فرآورده‌های نفتی از سوی کشورهایی غیر از ایران این اجازه را می‌دهد تا خرید نفت خام و فراورده‌های نفتی از ایران توسط نهادهای مالی خارجی کاهش یابد.

بر اساس تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا، شرکت‌های خارجی در صورت معامله با نهادهای مالی ایران، از سیستم مالی آمریکا حذف خواهند شد و با تحریم‌های اقتصادی و مالی مجازات می‌شوند.

البته توافق هسته‌ای موقت در نوامبر ۲۰۱۳ میلادی به ایران اجازه می‌دهد تا روزانه یک‌میلیون بشکه نفت بفروشد. واشنگتن اعلام کرده است که توافقنامه موقت هسته‌ای شامل تمدید تحریم‌های قبلی نمی‌شود.

آمریکا و قدرت‌های جهانی در حال مذاکره با ایران برای دستیابی به توافق جامع هسته‌ای تا پایان ژوئن یعنی ۹ تیرماه هستند. ایران و گروه ۱+۵، ۲ آوریل (۱۳ فروردین)، به چارچوب توافق اولیه‌ای دست یافتند که بر اساس آن برنامه هسته‌ای ایران محدود خواهد شد و به‌ازای آن تحریم‌های بین‌المللی علیه تهران لغو می‌شود.

598

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 15 June 2024
السبت, ۰۸ ذو الحجة ۱۴۴۵
شنبه, ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.