حذف 6,000,000 نفر يارانه بگير از دريافت يارانه

حذف 6,000,000 نفر يارانه بگير از دريافت يارانه
 
احمد میدری، معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به فعالیت کارگروه شناسایی افراد ثروتمند اظهار داشت: این کارگروه همچنان فعال است و افراد حذف شده مرحله به مرحله اعلام خواهند شد.

وی در برابر این سوال که چه میزان از منابع آزاد شده از محل حذف یارانه اقشار ثروتمند صرف امور اشتغال و تولید خواهد شد، گفت: دولت بر اساس قانون باید منابع آزاد شده را صرف اشتغال کند چرا که بخشی از منابع به خاطر کاهش قیمت نفت باید جبران شود. میدری تاکید کرد: برای تخصیص منابع باید دید چه میزان از افراد حذف می‌شوند و اینکه چقدر منابع آزاد خواهد شد.

معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه حذف یارانه اقشار پردرآمد بر اساس توانایی‌های مالی انجام می‌شود، گفت: یکی از ملاک‌های حذف یارانه اقشار پردرآمد محل سکونت و بعد خانوار است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا  از اطلاعات بانکی افراد برای حذف یارانه استفاده شده است یا خیر، تاکید کرد: به هیچ وجه از اطلاعات بانکی و حساب شخصی افراد برای حذف یارانه استفاده نشده است.

میدری با بیان اینکه طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی 6 میلیون نفر از لیست یارانه‌بگیران خارج خواهند شد، گفت:‌باید 3 هزار میلیارد تومان از منابعی که برای پرداخت یارانه افراد کسر شده، جبران شود که قاعدتاً‌ بر اساس آن 6 میلیون نفر یارانه‌بگیر باید حذف شوند.

وی در پایان حذف یارانه اقشار پردرآمد را طبق قانون تا 6 میلیون نفر اعلام کرد و گفت: مازاد آن فعلا در دستور کار نیست.
1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Sunday, 16 June 2024
الأحد, ۰۹ ذو الحجة ۱۴۴۵
یکشنبه, ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.