تحصن دانشجویان مخالف روند مذاکرات در دانشگاه شیراز

تحصن دانشجویان مخالف روند مذاکرات در دانشگاه شیراز
 
پس از درخواست‌های مکرر جهت اخذ مجوز تجمع دانشجویی در شهر شیراز و عدم پاسخگویی مسئولان مربوطه جهت برگزاری تجمع در جهت اعتراض به زیاده خواهی های آمریکا و حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای ایران، دانشجویان از عصر امروز تا پاسی از شب در دانشگاه شیراز متحصن شدند.
 
به گزارش گروه سیاسی گویدا به نقل از "رجانیوز"، این تحصن از ساعت حدود ۷ عصر تحت تدابیر شدید امنیتی در مسجد دانشگاه شیراز با حضور بیش از ۵۰۰ دانشجو از شهرستان های استان فارس و استان های همجوار فارس آغاز شد. 
 
در ابتدای این تحصن حجت الاسلام نیری، مسئول نهاد رهبری دانشگاه شیراز و حجت الاسلام مقامی مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر سربازیان عضو هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه شیراز به جمع متحصنین پیوستند. 
 
وحید زارع سخنگوی کمیته دانشجویی دفاع از حقوق هسته ای در جمع متحصنین گفت: این تحصن قصد برجسته سازی خطوط قرمز را دارد. ما پای میز مذاکره منطق برتر را داریم؛ خط قرمزها توسط هیچ کس نباید زیر پا گذاشته شود و ملت تا آخر پای حقوق خود خواهد ایستاد.
 
وی گفت مذاکره کنندگان با لحن طلبکارانه با دشمن برخورد کنند. اگر دشمن باز دبه کرد و تهدید کرد تیم مذاکره کننده برای حفظ منافع ملی وعزت، مذاکرات را ترک کند.
 
پس از اذان مغرب و عشا نماز جماعت با حضور دانشجویان نمازگزار برگزار شد. با پایان نماز جماعت، مسئولین دانشگاه خواستار پایان تحصن شدند اما دانشجویان متحصن با سر دادن شعار "دانشجو می میرد/ذلت نمی پذیرد" و"هیهات من الذله" از ترک مسجد خودداری کردند.
 
سپس زارع ضمن اعلام خواسته های متحصنین گفت: دانشجویان تا حضور مسئول دفتر وزارت خارجه در استان فارس در مسجد دانشگاه و رساندن پیام متحصنین، از مسجد خارج نخواهد شد.
 
حراست دانشگاه شیراز که برای ورود رسانه ها برای انعکاس خبری این تحصن از لحظات ابتدایی شروع مراسم سخت گیری می کرد در اقدامی حوالی ساعت ۱۰ شب اجازه ورود به تیم خبری صدا و سیمای استان فارس جهت تهیه خبر از این برنامه را نداد. اما علی رضا نجابت معاون صدای صدا و سیمای فارس، منصوری رئیس بسیج اساتید دانشگاه شیراز و جمعی از اعضای هیئت علمی به این تحصن پیوستند. 
 
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز هم در اعلام موضعی از این تحصن حمایت و به این تحصن پیوستند. علی رضا نجابت، کارشناس ارشد مسائل بین الملل در جمع متحصنین دانشگاه شیراز گفت: معضلات امروز منطقه برآمده از طراحی آمریکا و رژیم صهیونیستی در جهت مهار قدرت جمهوری اسلامی و اهرم فشاری برای گرفتن امتیاز بیشتر در مذاکرات است.
 
شایان ذکر است تا کنون دانشجویان استان های ایلام، آذربایجان غربی، سمنان، قم، لرستان، هرمزگان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد ضمن اعلام موضع رسمی و غیر رسمی از تحصن دانشجویان انقلابی در مسجد دانشگاه شیراز حمایت کرده اند.
 
گفتنی است تحصن کماکان ادامه دارد و قرار است برخی از نمایندگان مجلس و مسئولین شهری و استانی در جمع متحصنین حاضر شوند.
1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 19 June 2024
الأربعاء, ۱۲ ذو الحجة ۱۴۴۵
چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.