آیت‌الله جوادی آملی : اقتصاد مقاومتی عرضه می خواهد

آیت‌الله جوادی آملی : اقتصاد مقاومتی عرضه می خواهد

دومین همایش امنیت پایدار صبح امروز با پیام تصویری آیت‌الله جوادی آملی در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد.

در بخشی از این پیام آمده است: برای تامین امنیت باید اضطراب زدایی کرد و امنیت بدون اقتصاد مقاومتی هم حرفی پوچ است. هم امکانات هست هم جوانان و فقط مقداری عرضه برای اقتصاد مقاومتی می‌خواهد.

در ادامه این پیام آمده است:

با نصیحت نمی‌توان ملت گرسنه را امنیت بخشید زیرا نه او آرام می‌شود و نه امنیت فراهم خواهد شد.

محمد رضا حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) نیز در این همایش با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از دانشگاه امام حسین (ع) گفت: رهبر معظم انقلاب نگاه به افق‌های دور که همانا ایجاد تمدن اسلامی است را همواره مورد توجه قرار داده‌اند.
وی افزود: ابعاد سخت افزاری، مغزافزاری و نرم افزاری از مؤلفه‌های ایجاد تمدن نوین اسلامی است که بُعد سخت افزاری دارای زیر ساخت های مطلوب و بُعد مغز افزاری با تربیت انسان‌های تراز امام و انقلاب اسلامی دارای شرایط مناسبی است اما در پیشبرد بُعد نرم افزاری نیازمند اقدامات مؤثرتری هستیم.
حسنی آهنگر خاطر نشان کرد:انقلاب اسلامی در حوزه‌های میدانی از تجربیات گران‌سنگی برخوردار است که تبدیل آنها به نظریه نیاز به کار جدی دارد.
وی تصریح کرد: اگر قرار باشدتمدن نوین اسلامی در مقابل تمدن غربی قرار گیرد به الگوها و مکاتب زیادی از جمله مکتب امنیتی جمهوری اسلامی ایران نیاز داریم که برگزاری این همایش‌ها محل هم‌فکری و ارائه نظریه‌ها می‌باشد و امیدواریم بتوانیم گام‌های مؤثری را در پر کردن خلاء حوزه نرم‌افزاری تمدن نوین اسلامی برداریم‌.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 29 May 2024
الأربعاء, ۲۱ ذو القعدة ۱۴۴۵
چهارشنبه, ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.