16 نکته عجیب و غریب از کره شمالی

سایت خبری پایش: هر فردی حتما یک یا دو جمله درباره کره شمالی شنیده است٬ «دیکتاتوریمنزوی» که بر ساحل شرقی چین سکنی گزیده است.

کره شمالی اغلب کشوری خبرساز بوده چنانکه حکومتش مدام در تلاش است تا از تجهیزات نظامی و البته به شکل مساعدی از تسلیحات هسته ای خود پرده برداری کرده و سر و صدا راه بیاندازد.

همچنین این کشور اخیرادر بسیاری از حملات اینترنتی و سایبری در دنیا مرتبط بوده اما همواره دخالت در آنها را رد می کند. تنها چیزی که هنوز کمی مرموز است این مسئله است که در درون این سیستم دیکتاتوری منزوی چه می گذرد٬ چرا که اطلاعات قابل دسترس و قابل اعتمادی درباره آن موجود نیست. در این گزارش از سایت پایش می خواهیم به نکاتی اشاره کنیم که می تواند برخی مسائل را روشن کند.

این کشور ساعت رسمی خودش را دارد

ساعت رسمی این کشور بر اساس ساعت پایتخش یعنی شهر پیون یانگ بوده و باعث می شود این کشور به ساعت استانداردی بازگردد که در شبه جزیره کره پیش از تصویب قوانین ژاپن مرسوم بود.

 

مهاجرت ‌از کرهشمالی٬۸۰۰۰ دلار هزینه دارد

از زمانی که قدرت به دست کیم جونگ اون افتاده٬ ترک اینکشور بسیار گران و هزینه بر شده است. در واقع برای رفتن به چین باید چیزی حدود ۸۰۰۰ دلار هزینه کنید٬ که این هزینه چیزی بیشتر از میانگین تولید ناخالص داخلی این کشور یعنی ۱۸۰۰ دلار در سال است.

 

هزینهسالانه مشروب کیم جونگ ایل٬۸۰۰ برابر درآمد سالانهکرهشمالی بود

شایعه است که کیم جونگ ایل٬ پدر کیم جونگ اون٬ هر سال حدود ۷۰۰۰۰۰ پوند برای کنیاکِHennessy خرج می کرد. چیزی حدود ۱.۲ میلیون دلار. درآمد متوسط  سالانه در کره شمالی چیزی بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار است و ما در محاسباتمان حدود ۱۵۰۰ دلار در نظر گرفته ایم.

کرهشمالی بعد از جنگ جهانی شکل گرفت و مردم آن به طور متوسط حدود ۲ اینچ کوتاهتر از مردم کره جنوبی هستند

این تفاوت قدی به خاطر این حقیقت است که جمعیت ۶ میلیونی کره شمالی همواره بحران غذا داشته و یک سومِ بچه هایش به طور مزمن از سوء تغذیه رنج می برند.

کرهشمالی معتقد است که ۱۰۰ درصد افراد در این کشور سواد دارند

CIA (آژانس اطلاعات و امنیت) این کشور می گوید که افراد باسواد به آن دسته از افرادی اتلاق می شود که دارای ۱۵ سال سن و بیشتر بوده و بتوانند بخوانند و بنویسند.

تنها ۲۸ مدل موی تأیید شدهدولت در این کشور مجاز است!

بر اساس گزارش نشریه تایم٬ زن ها تنها می توانند یکی از ۱۴ مدل موی تایید شده را برای خود انتخاب کنند؛ زنان متأهل باید موهای خود را کوتاه نگه دارند٬ در شرایطی که زنان مجرد مجازند موهای خود را باز و دراز گذاشته یا فرفری ببندند.

مردان حق ندارند موهایشان را از پنج سانت بیشتر بلند کنند در شرایطی که مردان مسنّ تر می توانند تا بالای ۷ سانت موی خود را بلند کنند.

ارزششرکت بیل گیتس حدودا پنج برابر بیشتر از تولید ناخالص داخلی کرهشمالی است

ارزششرکت بیل گیتس چیزی حدود ۷۹.۵ میلیارد دلار تخمین زده شده است. شاخص های تجاری تخمین می زنند که تولید ناخالص داخلی کره شمالی چیزی حدود ۱۵.۴۵ میلیارد دلار است (البته هیچ آمار رسمی در بانک جهانی برای تأیید آن به ثبت نرسیده است)

 

اگر پایتخت کره یکی از شهرهای ایالات متحده بود٬میتوانست به چهارمین شهر پرجمعیت آن تبدیل شود

جمعیت پیونگ یانگ ۲ میلیون و ۸۴۳ هزار نفر است. به لحاظ تحلیلی٬ این رقم چیزی بیشتر از چهارمین شهر پرجمعیت ایالات متحده با جمعیتی حدود ۲.۲۳ میلیون نفر است که در رتبه زیر پنج قرار می گیرد.

کرهشمالی توانست در جام جهانی فوتبال سال ۲۰۱۰ یک گل به برزیل بزند

اما این تیم در آن بازی ۲ بر ۱ مغلوب برزیل شد.

 

تنها کمتر از ۲۰ درصد از سرزمین کرهشمالی قابل کشت است

تنها ۱۹.۵ درصد از خاک کره شمالی قابل کشت است. وسعتی حدود ۸۸۰۰ مایل مربع. وسعت نیوجرسی حدود ۸.۷۲۲.۵۸ مایل مربع است.

تعداد افراد آماده به خدمت ارتش در کرهشمالی حدود ۲.۵ برابر جمعیت نروژ است

در حال حاضر ۶ میلیون پسر و ۶ میلیون دختر در ارتش کره شمالی آماده به خدمت هستند. یعنی جمعا چیزی حدود ۱۲ میلیون. در مقایسه با جمعیت نروژ که چیزی حدود ۵.۱ میلیون نفر است

تنها ۲.۸۳ درصد از جادهها در کرهشمالی آسفالت شده اند

حدود ۲۵۵۵۴ کیلومتر راه در کره شمالی وجود دارد که تنها ۷۲۴ کیلومتر آن آسفالت شده است.

 

در شرایطی که وسعت کل راههای موجود در کرهشمالی ۱.۵ برابر محیط سیارهعطارد است٬جادههای آسفالته تنها میتواند مسافتی بینتهران تا اصفهان را پوشش دهد

جاده های کره شمالی چیزی بیش از ۲۵۵۵۴ کیلومتر است. محیط عطارد ۱۵۳۲۹ کیلومتر است. مسافت بینتهران تا اصفهان حدودا ۴۰۰ کیلومتر است. در واقع تنها حدود ۴۵۰ کیلومتر جاده آسفالت شده در کره شمالی وجود دارد

تولید ناخالص داخلی قطر تقریبا بیش از ۵۱ برابرِ کرهشمالی است

قطر با رقمی معادل ۹۲۴۰۰ هزار دلار بیشترین تولید ناخالص داخلی را در سال ۲۰۱۴ از آن خود کرده است. میزان تولید ناخالص داخلی کره شمالی در سال ۲۰۱۳ معادل ۱۸۰۰ دلار بود.

کرهشمالی را به نام فاسدترین کشور دنیا در کنار سومالی میشناسند

شاخص درک فساد هر ساله منتشر می شود. در سال ۲۰۱۴ کره شمالی همراه با سومالی به عنوان فاسدترین کشور شناخته شدند.

امتیاز بین ۰ (فساد زیاد) و ۱۰۰ (بدون فساد) به ۱۷۴ کشور و حوزه اختصاص داده شد که در این میان امتیاز کره شمالی ۸ بود.

منبع :businessinsider.com

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Friday, 12 April 2024
الجمعة, ۰۳ شوال ۱۴۴۵
جمعه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.