كشتار خونين داعش با حمايت عربستان در يمن

كشتار خونين داعش با حمايت عربستان در يمن

 روز گذشته تروریست‌های تکفیری بار دیگر دست به جنایتی خونین زدند و صدها انسان بی‌گناه را که در حال اقامه نماز جمعه بودند، هدف قرار دادند.

روز گذشته 4 عامل انتحاری دو مسجد «الحشحوش» و «بدر» در شهر صنعا پایتخت یمن را هدف حمله قرار دادند که در این حملات 137 کشته و 340 زخمی برجای گذاشت.

 

گروه تروریستی داعش در یمن که به تازگی اعلام موجودیت کرده مسئولیت این حملات را برعهده گرفته است. محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله پس از این جنایت اعلام کرد که این حمله با هماهنگی عربستان سعودی انجام شده است.

اما سوال اینجاست که چرا بار دیگر ریاض و رژیم آل سعود متهم اصلی این حملات تروریستی شناخته شدند

 محمد عبدالسلام پس از آنکه چندی پیش سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان سعودی گفته بود که از گزینه نظامی برای حمایت از رئیس جمهور فراری یمن استفاده می‌کند، عربستان را متهم شماره یک حمله جمعه خونین صنعا معرفی کرد.

چراکه وی به خوبی می داند عربستانی‌ها نه ارتشی توانمند دارند که بتوانند روی آن حساب کنند و نه نیروهای مسلح تاثیرگذاری در یمن که توان مقابل رودر رو با نیروهای مردمی بلکه تنها ابزار سعودی‌ها تروریست‌های تکفیری هستند که سال‌هاست برای تامین منافع خانواده سلطنتی سعودی درحال قتل عام مردم بی‌گناه خاورمیانه‌اند.

تلویزیون المیادین در گزارشی از حمله خونین دیروز در صنعا تاکید کرد که این حمله ترجمه‌ای از تهدیدات علیه انصارالله بود تا فتنه جنگ مذهبی را این‌بار در کشور یمن برافروزند. 

باید این سوال را مطرح کرد که واقعا زنان، کودکان و مردم بی‌گناه در کجای معادلات قدرت هستند که با نقشه سعودی‌ها و اجرای تکفیری‌ها این‌گونه قتل‌عام می‌شوند؟

سعودی‌ها پس از باختن عرصه سیاسی یمن به انصارالله همچون همیشه مهره‌های خود را وارد بازی کرده‌اند تا همچون سوریه و عراق، این بار یمن را هم تبدیل به زمین سوخته کنند و در این مسیر ابای ندارند که همچون سوریه نزدیک به 200 هزار نفر کشته شوند.

آنها که خود را رهبر جهان اسلام و مالک شبه جزیره می‌دانند تحمل این را ندارند که کسانی غیر از مزدوران خودشان بر یمن و سرنوشت این کشور مهم جهان عرب حاکم ببینند و حالا که دستشان از قدرت کوتاه شده می‌خواهند یمن را ویران کنند.

 در این میان ترکیه نیز که حامی سنتی داعش است و همکاری و هماهنگی قابل توجهی با این تروریست‌ها دارد وارد بازی یمن شده و ریاض برای آنکه ضعف‌های خود را جبران کند از آنها دعوت کرده تا به خون بازی یمن بیایند تا تجربه موفقشان در قتل‌عام مردم سوریه را این بار در یمن تکرار کنند. 

سعودی‌ها که به دلیل پول‌های بادآورده نفتی ماجراجو شده‌اند و تبعات جنایات خود را از یاد می‌برند، آنها همانند کسانی شده‌اند که در حال غرق شدن هستند و برای نجات خود به هرچیزی چنگ می‌زنند، از دامن اسرائیل تا دشداشه تروریست‌های تکفیری اما دو نکته را فراموش کرده‌اند، اول اینکه صبر ملت‌های مسلمان منطقه اگر لبریز شود دودمان خانواده خون‌خوار سعودی از فیصل گرفته تا سلمان به باد خواهد رفت و در روز واقعه همچون دوستانشان در جرف الصخر،‌ القصیر و تکریت فریادرسی‌ برایشان نخواهد ماند  و دوم اینکه خداوند در قرآن وعده داده زمین برای صالحان به ارث خواهد ماند و مطئن باشند که آنها صالحان زمین نبوده‌اند و نخواهند بود.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 20 July 2024
السبت, ۱۳ محرّم ۱۴۴۶
شنبه, ۳۰ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.