پيوستن هفتاد زن آلماني به داعش

پيوستن هفتاد زن آلماني به داعش

به گزارش فارس، بیش از 70 نفر از زنان آلمان از جنگ داعش حمایت می‌کنند. تقریبا 40 درصد از این افراد کمتر از 25 سال دارند که 9 نفر از آنها را دخترانی تشکیل می‌دهند که هنوز به سن قانونی نرسیده‌اند.

روزنامه آلمانی «تسایت» به نقل از «هانس گئورگ ماسن» رئیس اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی آلمان نوشت که سفر دختران و زنان جوان به مناطق جنگی در نوع خود موضوع جدیدی نیست اما اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی با نگرانی افزایش تمرکز داعش بر این افراد را زیرنظر دارد.ماسن گفت: «در اینترنت راهنمایی وجود دارد مبنی بر اینکه یک زن چطور می‌تواند به بهترین روش مهاجرت کند. (از این راه) دختران جوانی که با داعش ارتباط پیدا می‌کنند به صورت هدفمند با آنها ارتباط برقرار می‌شود تا ضمن پیوستن به داعش با یکی از تکفیری‌ها ازدواج کنند.»

وی افزود: « در اینترنت تصاویر عاشقانه‌ای از زندگی در مناطق جنگی منتشر شده است در حالی که گذرنامه‌ها و تلفن‌های همراه زنان و دختران از آنها گرفته می‌شود و آنها کاملا منزوی می‌شوند.»

بنابر اطلاعاتی که این سازمان آلمانی به دست آورده است، 650 تکفیری از آلمان به سوریه و عراق رفته‌اند. «توماس دیمیتزیره» وزیر کشور آلمان هم اوایل مارس اعلام کرده بود که 200 نفر از آنها به کشور باز گشته‌اند و بیشتر آنها به مشکلات روحی روانی دچار شده‌اند.

اخبار بین الملل - فارس

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Friday, 24 May 2024
الجمعة, ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۵
جمعه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.