هشدار پادشاه عمان به پادشاه عربستان

هشدار پادشاه عمان به پادشاه عربستان

یک منبع آگاه در مسقط، پایتخت عمان تصریح کرد که «سلمان بن عبد العزیز»، پادشاه سعودی روز گذشته نامه ویژه‌ای از «قابوس بن سعید»، سلطان عمان دریافت کرد که در آن سلطان قابوس به پادشاه سعودی درباره جنگ در یمن هشدار داده بود.

این منبع عمانی تصریح کرد که سلطان قابوس در این نامه از سلمان بن عبد العزیز خواسته بود که در دام جنگ در یمن گرفتار نشود و اینکه این جنگ دامی آمریکایی است که منطقه را هدف گرفته و این امری است که برای همه کاملا روشن و آشکار است.

 

این منبع تاکید کرد: این اندرز سلطان قابوس، اظهارات شاهزاده «ولید بن طلال» را تایید می‌کند که به خاندان سعودی نصیحت کرده بود، حمله به یمن که با چراغ سبز آمریکا صورت گرفته، دام خطرناکی است که هدف آن تضعیف و تقسیم عربستان سعودی است.

این درحالی است که شاهزاده «متعب بن عبد الله»، فرزند ملک عبد الله، پادشاه سابق سعودی اساسا جنگ عربستان در یمن را رد کرده بود.

این منبع آگاه عمانی در گفت‌وگو با پایگاه خبر «لحج نیوز» توضیح داد که نصیحت سلطان قابوس موجب شده تا شاهزاده بن طلال به خاندان سعودی درباره ریسک‌هایی که شاهزادگان جوان سعودی مانند ﻣﺤﻤﺪ ﺑﻦ ﺳﻠﻤﺎﻥ ﻭ ﻣﺤﻤﺪ ﺑﻦ ﻧﺎﻳﻒ دست به آن می‌زنند و با آینده عربستان بازی می‌کنند، هشدار دهد.

شاهزاد ولید تاکید کرده است که دام گذاشته شده از سوی آمریکایی‌ها برای عربستان شبیه دامی است که پیشتر از آمریکا برای صدام حسین گذاشته شده بود تا کویت را اشغال کند.

این منبع تاکید کرد که هر روز بر نگرانی‌های خاندان سعودی از احتمال گرفتار شدن در جنگ یمن افزوده می‌شود، در حالی‌که اطلاعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد، هدف از این جنگ گرفتار کردن آل سعود در دامی است که منتهی به تقسیم عربستان و یمن می‌شود.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Thursday, 25 April 2024
الخميس, ۱۶ شوال ۱۴۴۵
پنجشنبه, ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.