فراري دادن زندانيان زندان هاي يمن توسط القاعده

فراري دادن زندانيان زندان هاي يمن توسط القاعده

افراد مسلح وابسته به سازمان تروریستی القاعده صبح امروز(پنجشنبه) به زندان مرکزی شهر «المکلا» مرکز استان حضرموت واقع در جنوب شرقی یمن حمله کردند.

روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن در این باره گزارش داد که در پی این حمله، 300 زندانی از جمله «خالد باطرفی» از سرکردگان القاعده که دو سال گذشته بازداشت شده بود، آزاد شدند.

 

به گفته شاهدان عینی، عناصر تروریستی القاعده برای حمله به این زندان از بمب‌های دست‌ساز و مسلسل استفاده کردند.

بر اساس این گزارش، در حمله صبح امروز القاعده به زندان المکلا چندین نفر از نگهبانان زندان کشته و چندین نفر دیگر نیز زخمی شدند.

منابع خبری یمن نیز گزارش دادند که عناصر القاعده به بانک مرکزی یمن در شهر المکلا نیز حمله کردند و با نیروهای امنیتی مستقر در بانک درگیر شدند.

منابع امنیتی یمن نیز گزارش دادند که عناصر القاعده برای متفرق کردن نیروهای امنیتی و ممانعت از تلاش آنها برای حفاظت از زندان مرکزی به مرکز پلیس شهر المکلا و ساختمان اداره محلی استان حضرموت نیز حمله کردند.

این اولین حمله عناصر تروریستی القاعده در یمن پس از آغاز تجاوزات ائتلاف سعودی به این کشور است.

به گفته این منابع امنیتی، تعداد زیادی از نظامیان عربستان با پشتیبانی ائتلاف متجاوز سعودی علیه یمن، در ورودی «الودیعه» در منطقه شروره استان حضرموت واقع در مرز یمن و عربستان مستقر هستند.

یک منبع امنیتی یمن گزارش داد که استقرار نظامیان سعودی در مرز با یمن برای حمایت از عناصر تروریستی و اشغال استان حضرموت توسط القاعده است.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 20 April 2024
السبت, ۱۱ شوال ۱۴۴۵
شنبه, ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.