جنگ اقتصادي روسيه با دلار

جنگ اقتصادي روسيه با دلار 

به گزارش سرويس سياسي گويدا به نقل از راشاتودی، تنها چند روز پس از حضور نخست وزیر روسیه در ویتنام و پیشنهاد حذف دلار از مبادلات تجاری دو کشور، روسیه پیشنهاد مشابهی را به اندونزی ارائه کرده است.

بر این اساس روسیه به اندونزی پیشنهاد داده است تا در مبادلات تجاری دو جانبه خود، از ارزهای ملی دو کشور استفاده شود و استفاده از دلار در این مبادلات متوقف شود.

 

وزیر صنعت و تجارت روسیه در دیدار مقامات اندونزی اعلام کرد حذف دلار و استفاده از ارزهای ملی کشورها تجربه‌ای است که روسیه در حال اجرای آن با کشورهایی مانند چین و هند است و از سوی دیگر در حال بررسی اجرای آن با ویتنام و تایلند نیز هست.

وی افزود: این فرصتی است که می تواند به تقویت ارزش ارزهای ملی دو کشور در بازارهای جهانی بیانجامد و به کشورها این امکان را بدهد که در مبادلات تجاری خود از یورو و دلار فاصله بگیرند.

مبادلات تجاری روسیه و اندونزی در سال 2014 میلادی معادل 2.5 میلیارد دلار برآورد شده است و دو کشور قصد دارند تا حجم مبادلات خود را تا سال 2016 به 5 میلیارد دلار افزایش دهند.

صوفیان جلیل، وزیر هماهنگی اندونزی، نیز در این دیدار اعلام کرذ استفاده از دلار و وابستگی به آن در مبادلات تجاری مسئله ای است که همواره دولت اندونزی را آزار داده است.

اندونزی نیز تمایل خود را به استفاده از ارزهای ملی روسیه و اندونزی در مبادلات دوجانبه ابراز کرد.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Sunday, 01 October 2023
الأحد, ۱۶ ربيع الأول ۱۴۴۵
یکشنبه, ۰۹ مهر ۱۴۰۲

Please publish modules in offcanvas position.