آخرين تحولات سوريه ؛ تفاهم مخالفان با جامعه مدني

آخرين تحولات سوريه ؛ تفاهم مخالفان با جامعه مدني

تفاهم مخالفان سوری با جامعه مدنی بر اساس اصول 12 گانه، اعزام صدها افسر آمریکایی برای آموزش مخالفان سوریه به خاورمیانه‌ و اظهارات سفیر سوریه در فلسطین درباره اینکه دمشق حق تصمیم‌گیری برای پایان دادن به بحران یرموک را دارد، اهم اخبار سوریه در ۲۴ ساعت گذشته را شامل می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، توافق سوری‌ها بر حل بحران کشورشان بر اساس بیانیه ژنو1،اظهارات عضو جریان معارض سوری درباره اینکه معارضان بیانیه ژنو را اساس حل بحران سوریه می‌دانند و تفاهم مخالفان با جامعه مدنی بر اصول 12 گانه،اعلام حماس مبنی بر اینکه با «اکناف بیت‌المقدس» در اردوگاه «یرموک» ارتباطی نداریم، اعزام صدها افسر آمریکایی برای آموزش مخالفان سوریه به خاورمیانه‌، درخواست مخالفین سوری از «نظربایف» برای پیوستن به روند مذاکرات، اظهارات تحلیلگر سوری مبنی بر اینکه بحران سوریه رو به پایان و پروژه تکفیری‌ها پا به شکست گذاشته است و اظهارات سفیر سوریه در فلسطین درباره اینکه دمشق حق تصمیم‌گیری برای پایان دادن به بحران یرموک را دارد، مجموع اخبار عرصه میدانی و سیاسی سوریه در 24 ساعت گذشته را شامل می‌شود.

تحولات میدانی


حماس:با «اکناف بیت‌المقدس» در اردوگاه «یرموک» ارتباطی نداریم/ساف:با شرکت در اقدام نظامی مخالفیم
در تازه‌ترین تحولات مربوط به اردوگاه فلسطینی «یرموک» در دمشق، «ساف» اعلام کرد در عملیات نظامی مشترک با ارتش سوریه علیه داعش شرکت نمی‌کند و حماس نیز از عدم ارتباط این جنبش با تصمیمات مربوط به یرموک خبر داد.

توافق سوری‌ها بر حل بحران کشورشان بر اساس بیانیه ژنو 1
معارض سوری اعلام کرد که حاضران در نشست مسکو 2 بر حل بحران کشورشان به صورت توافقی و بر اساس بیانیه ژنو 1 توافق کردند.

تحولات سیاسی

معارضان بیانیه ژنو را اساس حل بحران سوریه می‌دانند/تفاهم مخالفان با جامعه مدنی بر اصول 12 گانه
عضو جریان معارض تغییر مسالمت آمیز سوریه با اشاره به اینکه مخالفان سوری بیانیه ژنو را اساس حل بحران سوریه می‌دانند، تاکید کرد: احزاب معارض با نهادهای جامعه مدنی در مسکو بر سر 12 اصل لازم الاجرا به توافق رسیده‌اند.

صدها افسر آمریکایی برای آموزش مخالفان سوریه به خاورمیانه‌ آمده‌اند
صدها افسر ویژه آمریکایی برای آموزش نیروهای ارتش آزاد به کشورهای مختلف خاورمیانه به خصوص اردن سفر کرده‌اند.
درخواست مخالفین سوری از «نظربایف» برای پیوستن به روند مذاکرات
مخالفین سوریه با ارائه درخواستی از رئیس جمهور قزاقستان خواستند که وی نیز به مذاکره‌کنندگان دور جدید گفت‌وگوهای بین‌سوری در مسکو ملحق شود.

بحران سوریه رو به پایان و پروژه تکفیری‌ها پا به شکست گذاشته است
تحلیلگر سیاسی سوریه با بیان اینکه بحران سوریه رو به پایان و پروژه تکفیری‌ها پا به مرحله شکست گذاشته است، گفت که قطعا سوریه و متحدانش قوی‌ترین پیروز میدان خواهند بود.

دمشق حق تصمیم‌گیری برای پایان دادن به بحران یرموک را دارد/از ایران کمک می‌طلبیم
سفیر فلسطین در سوریه با اشاره به اینکه در پی حمله فاجعه بار داعش به اردوگاه آوارگان فلسطینی، پنج هزار تن مجبور به ترک اردوگاه شدند، گفت: دمشق حق تصمیم گیری مناسب برای پایان دادن به بحران یرموک را دارد.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Sunday, 01 August 2021
الأحد, ۲۲ ذو الحجة ۱۴۴۲
یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

Please publish modules in offcanvas position.