عربستان از ترس خواستار اتش بس شد

عربستان از ترس خواستار اتش بس شد

یک مقام بلندپایه سیاسی در یمن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا خبر داد: عربستان با برخی قبایل یمنی هوادار خود تماس گرفته و از آنها خواسته با میانجیگری نزد انصار الله از این جنبش بخواهند پایان یافتن جنگ را پذیرفته و از هر گونه پاسخی به تجاوز عربستان در آینده نزدیک پرهیز کند.

عربستان عقب نشست

این مقام سیاسی یمن که خواست نامش فاش نشود، گفت: عربستان پس از ناکامی در رسیدن به اهداف خود از به راه انداختن عملیات طوفان قاطع و ناکامی در جلب مشارکت ارتش پاکستان در ائتلاف متجاوزان علیه یمن و حتی تردید مصر و اردن درباره ورودشان به جنگ زمینی مجبور به درخواست برای پادرمیانی قبایل یمنی شده است.

 

این در حالی است که یک منبع یمنی خبر داد عبد ربه منصور هادی در حال رایزنی با عربستان و رژیم های عربی حاشیه خلیج فارس برای تعیین «خالد بحاح»، نخست وزیر سابق به عنوان معاون خودش است و احتمالا تصمیم در این باره طی ساعات آتی اعلام خواهد شد.

از سوی دیگر خبرنگار فارس از  استان مارب در شرق یمن گزارش داد ارتش و کمیته‌های مردمی انصار الله در درگیری شدیدی با عناصر القاعده و حزب الاصلاح (اخوانی‌ها) به سر می‌برند.

در جریان این درگیری‌ها عناصر تروریستی متحمل خسارات سنگینی مالی و جانی شده و اجساد ده‌ها تن از آنها در مناطق مختلف درگیری پراکنده است.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 20 July 2024
السبت, ۱۳ محرّم ۱۴۴۶
شنبه, ۳۰ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.