افشاي اسناد محرمانه ويكي ليكس از هاليوود و اسرائيل

افشاي اسناد محرمانه ويكي ليكس از هاليوود و اسرائيل

 به گزارش سرويس بين الملل گويدا ، سایت ویکی‌لیکس اخیرا بیش از 30 هزار سند در جریان هک‌ شدن سایت سونی منتشر کرده که یکی از این اسناد به رابطه بسیار قوی رؤسای برجسته هالیوود با دولت اسرائیل داشته است.

براساس این گزارش، ضیافت ناهاری میان مدیران اجرایی کمپانی سونی و «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، با حضور بازیگرانی چون «ناتالی پورتمن»، یکی طرفداران تندرو این رژیم، برگزار شده و در این میان قردادهایی نیز امضاء شده است.


طی سال‌های 2006 تا 2015 میلادی به طور مرتب از سوی یکی از گروه‌های فشار حزب راست با عنوان «پروژه اسرائیل»، برای هالیوود، ایمیل‌هایی ارسال می‌شده که پای تمامی آنها امضاء «امی پاسکال»، یکی از رؤسای کمپانی سونی موجود است. این ایمیل‌ها با توجه به مؤقعیت امنیتی موجود در اسرائیل به روز می‌شده‌اند.

 سال 2010، روزنامه آمریکایی فوروارد از این گروه به عنوان یک گروه صهیونیستی نام برد که به خاطر مسائل سیاسی، به اسلام‌هراسی‌ها دامن زده است.

به گزارش ویکی‌لیکس، در ایمیل‌های روزانه‌ای که برای «پاسکال» (کمپانی هالیوود سونی) فرستاده می‌شد، عناوینی چون «حمایت از اسرائیل در برابر ایران هسته‌ای»، «مبارزه با اسرائیل ستیزی» و «حماس بار دیگر با آتش بس بیشتر از نقض آن موافق است» بیشتر از دیگر عناوین به چشم می‌خورد. در بیشتر این ایمیل‌ها که گاهی تعداد آنها به یک بار در روز هم می‌رسید، درخواست‌های مالی به چشم می‌خورد.

در میان این ایمیل، پاسکال یک بار ایمیلی از سوی اتحادیه ضد افترا در نیویورک که رابطه تنگاتنگی مقامات اسرائیلی دارد، دریافت می‌کند که در آن از شخص او برای اینکه یکی از هجده مدیر اجرایی صنعت هالیوود است که اهداف این اتحادیه را در نشریه‌های سینمایی ورایتی و هالیوود ریپورتر و همچنین «جوویش ژورنال» برجسته‌سازی کرده، تشکر شده است.

اتحادیه ضد افترا، یک سازمان غیردولتی بین‌المللی است که مرکز آن در شهر نیویورک قرار دارد و مهمترین سازمان حمایت از حقوق بشر در آمریکا قلمداد می‌شود، این سازمان مهم‌ترین وظایف خود را؛ مقابله با یهودستیزی و حمایت از حقوق مدنی شهروندان و هر نوع نژادپرستی و مقابله با هر نوع نفرت‌پراکنی» معرفی می‌کند.

در ایمیل دیگری که توسط سایت ویکی‌لیکس منتشر شده است، «پاسکال»، آگوست سال 2014 میلادی، به یک نشست صمیمانه که توسط محفل سیاسی «J-Street » برگزار شده بود، دعوت شد، در این ایمیل تأکید شده بود که «جرمی بن امی»، پایه‌گذار این محفل، به عنوان میهمان ویژه در این نشست حضور خواهد داشت.«پاسکال» به دلیل آنکه برای تعطیلات به ویتنام رفته بود، این‌ دعوت را رد کرد ولی در پاسخ متذکر شده بود: «من برای قدم‌های بعدی آماده‌ام و می‌خواهم بدانم که چگونه می‌توانم خودم را در این مسیر آموزش دهم. «J-Street » همواره خود را یک سازمان «طرفدار اسرائیل، طرفدار صلح» معرفی می‌کند.

بنا بر این گزارش، در ایمیل دیگری «دیوید لونر»، یکی از مدیران اجرایی برجسته هالیوود، خطاب به «پاسکال» می‌نویسد: جنگ با حزب‌الله اخیرا به اتمام رسیده و جامعه ما نسبت به آنچه که اسرائیل با آن در مبارزه بوده است، تا حد زیادی بی‌تفاوتی از خود نشان داده و حتی در برخی مواقع خود را به نادانی زده است. در پایان امیدوار بودم که اگر یک بحران دیگر رخ می داد ما ساکت نمی‌نشستیم. 7 سال از سفر ما می‌گذرد و متاسفانه ما اکنون در موقعیت بحرانی دیگری با حماس به سر می‌بریم.

«لونر» در ادامه از «پاسکال» می‌خواهد که «در طول جشنواره فیلم تورنتو از اسرائیل حمایت کنید» و پاسکار در پاسخ به این ایمیل که امضای همسر او نیز در پای آن به چشم می‌خورد می‌نویسد: روی هر دوی ما حساب کنید.

در ادامه این گزارش آمده است: همچنین در ایمیل دیگری، «پاسکال» و همسرش «برنارد وینتروپ» سپتامبر سال گذشته، برای حضور در میهمانی خصوصی سرکنسول اسرائیل در لس‌آنجلس،‌ دعوت می‌شوند.

در ایمیل دیگری، «مایکل لینتون»، یکی دیگر از مدیران اجرایی سونی، توسط «آرنون میلچان»، تهیه‌کننده جنجالی هالیوود که چندی پیش به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی اعتراف کرده بود، به شرکت در یک ضیافت صمیمانه نهار با «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دعوت می‌شود، ضیافتی نهاری که در خانه شخصی «میلچان» واقع در مالیبو برگزار شد.

در میان اسناد فاش شده از رابطه محکم هالیوود با دولت رژیم صهیونیستی، به موارد زیادی دیگری چون هشدار درباره «کن لوچ» به خاطر بایکوت فرهنگی اسرائیل و همچنین آثار ضد اسرائیلی او، رابطه صمیمانه با «ناتالی پورتمن» و «اسکارلت جوهانسن» از طریق ایمیل‌های پیاپی، سرمایه‌گذاری بر پروژه عظیم سینمایی در حمایت رژیم صهیونیستی و ... نیز اشاره شده است.

 
منبع: فارس
1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Monday, 01 March 2021
الإثنين, ۱۷ رجب ۱۴۴۲
دوشنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

Please publish modules in offcanvas position.