نقش پول در انتخابات

نقش پول در انتخابات

«دانا میلبنک» نویسنده آمریکایی و مولف چند کتاب در مطلبی به شدت از وضعیت رقابت‌های انتخاباتی این کشور که در آن نامزدها درصدد جذب هر چه بیشتر منابع مالی هستند به شدت انتقاد کرد.

میلبنک در صفحه نظرات واشنگتن پست در مطلبی نوشت: «برای جمهوری‌خواهان اصل "هر نفر یک رای" به "هر میلیاردر یک صندوق" تبدیل شده و نامزدهای این حزب در انتخابات ریاست جمهوری برای دستیابی به پول درصدد به صلیب کشیدن هم هستند».

در این یادداشت آمده است: «رهبران حزب جمهوریخواه چند سال قبل وقتی دیوان عالی در حکمی اجازه داد و دعوت کرد تا افراد ثروتمند به کمپینهای انتخاباتی پول سرازیر کنند، پایکوبی کردند».

میلبند نوشت: «اما این قانون، نتایج ناخواسته‌ای بر شیوه رتق و فتق امور سیاست داشته است. نامزدهای جمهوری‌خواه در حال جابجایی مقادیر زیادی پول هستند که سیستم داروینی انتخاب طبیعی که قبلا طی آن احزاب نامزدها را انتخاب می‌کردند را پس و کنار زده است».

او نوشت: «قبلا ابتدا پولی وجود داشت و اگر نامزدها بی‌پول می‌شدند، کمک‌کنندگان مالی آن‌ها هم بی‌پول شده و آنها مجبور به کناره‌گیری از مبارزات می‌شدند. اما چنین اصلی دیگری وجود ندارد چون تعداد زیادی از نامزدها به طور ساختگی و مصنوعی کمک مالی می‌شوند و با کمک یک یا دو میلیونر در رقابت می‌مانند».

وی ادامه داد: «در حال حاضر کمتر از ۱۵ نفر از مدعیان رسیدن به کاخ سفید توسط گروه‌های خارجی (خارج از دولت) کمک مالی می‌شوند. برای اولین بار در تاریخ سیاسی مدرن، گردانندگان سیاسی می‌گویند ممکن است نامزد نهایی نیازی به پیروزی در ایالت‌های سرنوشت‌ساز آیووا یا نیوهمشایر نداشته باشد».

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 27 January 2021
الأربعاء, ۱۳ جمادى الثانية ۱۴۴۲
چهارشنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۹

Please publish modules in offcanvas position.