آخرين اخبار آشوب هاي آمريكا ؛ شيكاگو ، فرگوسن ، اوكلند حاميان بالتيمور

آخرين اخبار آشوب هاي آمريكا ؛ شيكاگو ، فرگوسن ، اوكلند حاميان بالتيمور 

در آستانه آغاز تظاهرات تازه معترضان به رفتارهای نژادپرستانه نیروهای پلیس در شهر بالتیمور، نیروهای ضدشورش و گارد ملی آمریکا در خیابان‌ها مستقر شده‌اند.

روزنامه «بالتیمور سان» گزارش داده است که نیروهای امنیتی و انتظامی «حضور سنگینی» در محل‌هایی که ممکن است تظاهرات شود، دارند.

آخرین خبرها درباره اعتراضات در آمریکا بدین شرح است:

 

12:05- با وجود حضور سنگین پلیس ضدشورش و نظامیان گارد ملی در خیابان‌های بالتیمور، صدها نفر از معترضان به قتل جوان ۲۵ ساله سیاه پوست و تبعیض نژادی،‌در این شهر تظاهرات کردند.

11:30- روزنامه انگلیسی «میرور» در گزارشی با تاکید بر استفاده از گلوله‌های پلاستیکی و گاز فلفل برای مقابله با اعتراضات بالتیمور نوشت: «هزاران پلیس ضدشورش به همراه گارد ملی شب گذشته(سه شنبه شب) قانون منع آمد و شد را در بالتیمور به اجرا گذاشتند».

11:00- خبرنگاران و عکاسان پوشش دهنده اخبار درگیریها و اعتراضات در شهر بالتیمور از حمله نیروهای پلیس و گارد ملی در امان نیستند. فیلم حمله چندین مامور دولتی به «جی.ام گیوردانو» عکاس پایگاه "سیتی پیپر" را ببینید:

10:00- در اعتراض به خشونت پلیس آمریکا و در حمایت از تظاهرات ضد تبعیض نژادی در بالتیمور آمریکا، صدها نفر از ساکنان شهر اوکلند در خیابان‌ها تجمع کردند.

09:20- «هری رید» رهبر اقلیت دموکرات در سنا در اظهاراتی درباره اعتراضات بالتیمور با اذعان به تبعیض در جامعه آمریکا گفت که «بیایید وانمود نکنیم سیستم ما عادلانه است».

09:05- خبرنگار شبکه آمریکایی «کی‌اس‌دی‌کی نیوز چنل 5» از تظاهرات صدها نفر از ساکنان شهر فرگوسن در مقابل اداره پلیس این شهر خبر داد.

09:00- پایگاه آمریکایی سنت لوئیس دیسپچ از زخمی شدن یک نفر در تیراندازی در نزدیکی محل قتل مایکل براون نوجوان سیاه پوست توسط پلیس سفید پوست خبر داد. گفته شده در نزدیکی این محل،‌حدود 50 نفر تظاهرات علیه پلیس برپا کرده بودند.

08:50- «آنتونی باتس» کمیسر پلیس شهر بالتیمور با بیان اینکه خیابانها آرام شده گفت: «در جریان آشوب(شب گذشته) 10 نفر بازداشت شدند اما باید گفت بطور کلی مقررات منع آمد و شد کارساز بوده و جواب داده است».

08:25- «لورتا لینچ» دادستان کل و وزیر دادگستری آمریکا گفت که «در حال کار و همکاری با مقامات پلیس و اجرایی قانون در بالتیمور است». وی همچنین درباره اعتراضات به قتل نژادپرستانه «فردی گری» جوان سیاه‌پوست 25 ساله گفت که تحقیقات درباره این موضوع از قبل آغاز شده و در حال پیگیری است.

08:00- به گزارش «شیکاگو تریبیون»، در اعتراض به خشونت پلیس آمریکا در شهر بالتیمور، صدها ساکن شهر شیکاگو با تجمع در برابر ساختمان مرکزی اداره پلیس این شهر تظاهرات کردند؛‌ معترضان شعارهایی در حمایت از اعتراضات بالتیمور سر دادند.

تظاهرات‌هایی که از هفته گذشته در اعتراض به مرگ «فردی گری» جوان سیاه‌پوست در بازداشت پلیس آغاز شد، در روزهای اخیر با دخالت نیروهای پلیس و گارد ملی به خشونت کشیده شده است.

در جریان اعتراضات روز گذشته پلیس دستکم 200 نفر را بازداشت کرد، ده‌ها خودرو به آتش کشیده شد. پلیس می‌گوید دستکم 10 نفر از افسرانش نیز در درگیری‌ها مجروح شده‌اند.

گسترش درگیری‌ها در بزرگترین شهر مستقل آمریکا، موجب شد تا فرماندار ایالت مریلند در بالتیمور مقررات منع آمد و شد اعلام کند.

«تری ینگست» خبرنگار پایگاه «نیوز تو شیر» نیز گزارش داده است که در آستانه آغاز تظاهرات‌های جدید، چندین فروند بالگرد در حال گشت‌زنی در آسمان بالتیمور هستند.

باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته به این اعتراضات واکنش نشان داد و با متهم کردن معترضان به تخریب و غارت، گفت باید با آن‌ها مانند مجرمین برخورد شود.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Thursday, 18 July 2024
الخميس, ۱۱ محرّم ۱۴۴۶
پنجشنبه, ۲۸ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.