حكم اعدام متهم بمب گذاري در ماراتن بوستون

حكم اعدام متهم بمب گذاري در ماراتن بوستون

به گزارش گروه بين الملل گويدا به نقل از فارس ،دستگاه قضایی آمریکا روز جمعه فردی را که به بمبگذاری در جریان مسابقات ماراتن بوستون متهم است، به اعدام محکوم کرد.

دادگاهی در آمریکا روز جمعه «زوخار سارنایف» را که متهم است دو سال قبل به همراه برادرش در جریان مسابقه ماراتن بوستون آمریکا بمبگذاری کرده است، به اعدام محکوم شد.

 

پلیس آمریکا می‌گوید زوخار به همراه برادرش «تیمور سارنایف» که هر دو اصالتا چچنی‌تبار هستند، روز 15 آوریل سه نفر را در بمبگذاری و یک نیروی پلیس را نیز در جریان تعقیب و گریز کشته‌اند.

تیمور سارنایف اندکی پس از بمبگذاری، به دست پلیس آمریکا کشته شد، اما زوخار که زخمی شده بود، بازداشت شد. به نوشته روزنامه وال‌استریت‌ژورنال، دیروز زمانی که قاضی دادگاه فدرال حکم اعدام را قرائت می‌کرد، واکنش خاصی نشان نداده است.

سارنایف در حالی به اعدام محکوم شده که بر اساس قوانین ایالت ماساچوست که پرونده وی در آنجا در جریان است، اعدام غیرقانونی اعلام شده است. به همین جهت اعلام حکم اعدام از سوی دادگاه برای هیئت ژوری نیز تعجب‌آور بود، با این حال از آنجا که از قبل این احتمال به آن‌ها اعلام شده بود، هیئت ژوری با آن موافقت کرد.

دولت فدرال آمریکا از سال 2003 به بعد تاکنون کسی را مستقیما به اعدام محکوم نکرده بود. به نوشته وال‌استریت‌ژورنال، با وجود صدور حکم برای سارنایف، وکلای وی می‌توانند به حکم اعتراض کنند و در عمل اجرای حکم وی سال‌ها زمان می‌برد.

 

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 02 March 2024
السبت, ۲۱ شعبان ۱۴۴۵
شنبه, ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

Please publish modules in offcanvas position.