حكم اعدام مرسي

حكم اعدام مرسي

به گزارش گروه بين الملل گويدا به نقل از المیادین، دادگاه مصر امروز «محمد مرسی» و  چند تن دیگر از رهبران اخوان المسلمین مصر را به دلیل جاسوسی برای حماس به اعدام محکوم کرد و این حکم برای تائید نهایی به مفتی مصر ارجاع داده شد.

همچنین یوسف قرضاوی نیز در این دادگاه به اتهام دست داشتن در ناآرامی‌ها به اعدام محکوم شد و این حکم نیز برای تائید نهایی به مفتی مصر ارجاع داده شد.

 

خبرنگار روزنامه تایمز در این باره خبر داد که حکم مفتی مصر درباره احکام اعدام دوم ژوئن اعلام خواهد شد.

امروز جلسه محاکمه مرسی و 150 نفر از اعضای اخوان المسلمین به دلیل دست داشتن در حمله به زندان وادی نطرون و جاسوسی برای حماس برگزار شد.

خبرهای تازه حاکی از آن است که دادگاه مصر پرونده 108 نفر را در این باره را به مفتی مصر ارجاع داده است. بارزترین این افراد مرسی، «یوسف قرضاوی» ، «سعد الکتاتنی»، «عصام العریان»، «خیرات شاطر» و پسرش ، «محمد البلتاجی»، «محمود عزت»، «صلاح عبدالمقصود» و «احمد رجب سلیمان» هستند.

در هیمن راستا دادگاه قاهره «حسن سلامه» اسیر فلسطینی و تعداد دیگری از اسرای فلسطینی را نیز به اعدام محکوم کرد و پرونده آنها را به مفتی ارجاع داد. در این بین اسامی چند شهید گردان‌های «القسام» شاخه نظامی حماس از جمله «رائد العطار» و «تیسیر ابوسنیمه» نیز دیده می‌شود.

پسر مرسی: اخوانی‌ها به پا خیزید

در اولین واکنش به حکم اعدام اولیه محمد مرسی، «اسامه» پسر او در صفحه فیس‌بوک خود حامیان اخوان‌المسلمین را به اعتراض فرا خواند و نوشت: اخوانی‌ها (علیه این حکم) به پاخیزید.

حماس: حکم صادر شده «تأسف بار» است

«سامی ابوزهری» سخنگوی حماس حکم صادر شده اولیه در این خصوص را «تاسف بار» خواند.

ابوزهری حکم مذکور را سیاسی و نقطه‌ای تاریک در تاریخ قضائی مصر توصیف کرد و افزود در این حکم حتی تعدادی از اسرا و شهدای مقاومت نیز به اعدام محکوم شدند.

وی تصریح کرد از احکام صادر شده در این باره نگران نیستیم و برخی از فلسطینی‌هایی که حکم علیه آنها صادر شده در طول زندگی خود وارد مصر نشده‌اند.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Thursday, 23 March 2023
الخميس, ۰۱ رمضان ۱۴۴۴
پنجشنبه, ۰۳ فروردین ۱۴۰۲

Please publish modules in offcanvas position.